Яку роль питна вода відіграє в житті і здоров'ї людини?

роль питної води у житті людини

Роль води в житті і здоров'ї людей

Вода - найдивовижніше речовину, без якого немислиме життя на нашій планеті. Говорячи сухою мовою хіміків, це - неорганічна сполука, має формулу Н2О і здатне перебувати в трьох агрегатних станах: рідкому, твердому і газоподібному. А ще вона буває в формі рідких кристалів і дивує нас неземною красою сніжинок. Вона має цілий список фізичних, хімічних і оптичних властивостей і буває різною за своїм складом і дозволяє вважати себе мертвої або чудодійно живий.

покриваючи 71% всій площі земної кулі, вона і в людському організмі залишається головною - ми на три чверті складаємося з води. У цьому чарівному еліксир потребує кожна клітина будь-якого живої істоти. рослини, тварини, птиці, найдрібніші мікроорганізми і бактерії не проживуть без води. Величезною є її роль в планетарному кругообігу речовин і формуванні погодних і кліматичних умов.

Велика частина всієї води солона і відноситься до Світового океану. За своїм складом вона ідеальна для життя морських мешканців, але малопридатна для земних істот.

Прісної води на планеті не багато - трохи більше ніж 2%. І саме вона так важлива для життя людини і всієї земної біомаси; саме її використовують в сільському господарстві для поливу полів і отримання врожаю і застосовують на виробництвах.

Кожен живий організм щодня і щогодини потребує води. Прозора рідина без смаку і запаху, несуча життя кожній клітині, є найцінніше ресурсом планети Земля і значення її переоцінити дуже важко.

Цікаві факти про воду

Щодня використовуючи воду, ми насправді мало що про неї знаємо. Крім основних функцій, які вона виконує в організмі, вода має властивості, непритаманні жодної іншої рідини.

Поцікавимося деякими з них:

  1. Поглинаючи сонячну енергію, води океану недовго утримують її, створюючи на узбережжі теплий, субтропічний клімат.
  2. Вода в морі або океані ніколи не промерзає до дна. Це пов'язано зі здатністю води не стискатися від холоду, а розширюватися, перетворюючись на лід. Тому, навіть в найсуворіші зими, під товстим, крижаним покривом річок, озер і морів триває життя.
  3. Завдяки абсолютної прозорості води, сонце може проникати на великі глибини і забезпечувати світлом мешканців морів і океанів.
  4. Молекула води має натяг і як би утворює поверхневу еластичну плівку. Завдяки цій властивості, деякі комахи пересуваються по поверхні річок і озер, а вода піднімається вгору по нашим судинах і капілярах дерев.
  5. Вода розчиняє в собі гази, мінеральні солі і поживні речовини. Це робить її ідеальним транспортером по доставці цих елементів в кожну живу клітину.
Читайте в наступній статті:  Який вплив робить питна вода на м'язи людини?

Роль води в житті людини

У повсякденності ми стикаємося з водою постійно, що називається «і п'ємо і ллємо». Тобто використовуємо її і для побутових потреб, і в харчуванні.

У побуті людині в середньому необхідно близько 140-200 літрів води в день. Це витрати на особисту гігієну, прання, миття посуду і приготування їжі. Давно встановлено факт, що чим вищий рівень життя держави, тим більше населення споживає води.

У харчовому плані значення води неможливо переоцінити. Почнем з того, що людина, сам практично вода, тобто складається з неї більш ніж на 70%.

Замінити цей ресурс в нашому організмі нічим не можна, а перелік функцій, покладених на неї природою, просто величезний:

  1. Контролює терморегуляцію тіла;
  2. Транспортує в кожну клітину мінеральні солі, поживні речовини і кисень;
  3. Виводить з клітин і міжклітинної простору продукти розпаду, токсини і шлаки;
  4. Забезпечує мастило суглобів і амортизаційну захист органів;
  5. Підтримує нормальну роботу шлунково-кишкового тракту і допомагає в процесах травлення;
  6. Перетворює засвоєні живильні речовини в енергію.

Це далеко не всі ролі питної води в житті людини. Останнім часом багато говорять про вплив рідини на метаболізм і її здатності боротися із зайвою вагою.

Метаболізм - сукупність обмінних процесів, протікають в організмі. Чим швидше вони протікають, тим швидше оновлюються клітини різних органів, а значить здоровіше і молодше стає людина. Але оновлення клітини безпосередньо залежить від її очищення. Ось цю функцію і виконує вода. Якщо її в організмі достатня кількість, значить очищення пройде швидко і якісно.

Про те, що, що за допомогою води можна боротися із зайвою вагою, сьогодні знає кожен. З'явилася навіть «водна» дієта, і сотні її прихильників переконані у високій ефективності такого методу. Все дуже просто. Перед кожним прийомом їжі, за 15-20 хвилин, необхідно випивати 1-2 склянки води і не пити потім протягом 1-2 годин. сміємо запевнити, що певна розумність в такому підході дійсно є. Вода не має калорій. випиваючи 2 склянки рідини, ви заповнюєте обсяг шлунка і створюєте відчуття ситості, що допомагає не з'їсти зайвого. Надалі шлунок просто звикає до певних порцій і не вимагає більше. А утримання від пиття після прийому їжі протягом двох годин, забезпечує якісне травлення і не змиває їжу в кишечник, що часто провокує напад голоду.

Читайте в наступній статті:  Які хімічні і фізичні властивості води є корисними?

Якщо в організмі недостатньо води, нирки, чия прямий обов'язок - займатися її переробкою, починають «шукати» воду. Знаходять вони її у печінці, яка може виробити невелику кількість рідини. При цьому, печінку перестає займатися своїм прямим обов'язком - розщеплювати жири, і просто заганяє їх в «депо».

Вживаючи достатню кількість рідини, ми знімаємо навантаження з печінки і допомагаємо всьому організму позбавитися від залежане жиру.

Скільки потрібно пити

Щодня наш організм витрачає близько 2 літрів води. Вона йде з потім, сечею, витрачається на роботу органів дихання. Поповнювати її запаси вчасно і в повному обсязі - життєво важливе завдання. Існує середня норма споживання рідини в день - не менше 1,5 літрів. При цьому мова йде саме про чисту воду, оскільки напої і рідкі страви вважаються їжею.

Загальновідома формула, за якою кожна людина може розрахувати норму споживання води особисто для себе. Вага тіла в кілограмах множимо на 30 мл для жінок і на 35 мл для чоловіків. наприклад, жінці вагою в 70 кг в день необхідно випивати не менше 2,1 л води.

Якщо ви активно займаєтеся спортом або ваша робота пов'язана з великими фізичними навантаженнями, показник у формулі необхідно замінити на 40-45 мл. Жарка пора року теж внесе свої корективи. Дещо більше рідини може знадобитися людям з підвищеною температурою тіла або приймаючою певні лікарські препарати.

Ніколи не чекайте настання спраги. Сухість у роті і жадібне бажання попити водички - перший сигнал, що починається зневоднення. Пийте воду протягом дня невеликими порціями через рівні проміжки часу. наприклад, 2-3 глотка щопівгодини.

Часто виникає питання: чим можна замінити воду? нічим. роль питної води в житті людини не виконає ніхто. Солодкі напої калорійні і можуть викликати додаткову спрагу. Теж з газованими напоями. Навіть газована мінералка швидше висушить організм, ніж зволожить його, адже в її складі знаходиться вуглекислота.

Читайте в наступній статті:  Скільки людина може прожити без води?

Кава і солодкий чай швидше наситять організм, ніж напоять. Виняток може скласти несолодкий зелений чай. В умовах жаркого клімату він здатний втамувати спрагу на досить довгий час, але виконати всі інші функції води він все-таки не зможе.

Заведіть собі корисну звичку: пити воду. Беріть пляшечку чистої негазованої води на тренування, на роботу, в похід по магазинах. І нехай вона не має смаку, зате зможе продовжити дні вашого життя, зробить вас молодше і красивіше.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *