Як вода розганяє метаболізм
Вода і метаболізм - поняття, невіддільна один від одного. По суті, метаболізм - це біохімічний процес, перетворює поживні речовини в енергію. При цьому задіюються речовини, отримані з їжі і вже «накопичені» в організмі. травлення, яке помилково вважають самим метаболізмом, насправді тільки його початок. У виробництво енергії втягується цукровий, білковий і жировий обмін. Від швидкості протікання цих процесів і залежить швидкість метаболізму. знаючи, що жодна хімічна реакція організму неможлива без води, сумніватися в тому, що води покращує метаболізм, годі й говорити.
Як вода впливає на метаболізм
Людина майже на 75% складається з води, але самостійно організм її не виробляє. Замінити ж воду ні якими продуктами і препаратами неможливо. своєчасне, в повному обсязі зволоження організму - завдання, покликана забезпечити функціонування всіх життєво важливих органів. Відсутність або недолік вологи рано чи пізно обов'язково позначиться на роботі мозку, серцево-судинної та нервової системи, печінки, нирок, CCT, лімфатичної системи, і проявить себе головними болями, нудотою, втомою, порушенням розумової діяльності, болями в серці.
Роль води в метаболізмі полягає в доставці до всіх клітини кисню і розчинених поживних речовин, підтримці кислотно-лужного балансу організму, участі в процесах терморегуляції. Часті або постійні порушення цих функцій зраджують життєдіяльність клітин, що призводить до збою і уповільнення процесу обміну речовин.
Потреба у воді у всіх людей різна і розраховується з урахуванням багатьох факторів: вік, підлога, маса тіла, фізична активність. Сюди ж можна додати час року і температуру навколишнього середовища.
відомо, що в більшій кількості рідини потребують наступні категорії людей:
- спортсмени;
- Зайняті на важких фізичних роботах;
- Провідні рухливий спосіб життя;
- Ті, хто має зайву вагу або шкідливі звички;
- чоловіки.
Примірної нормою вважається 30 мл на кілограм ваги. Мова йде саме про чисту воду, оскільки напої і рідкі страви такої не вважаються. В будь-якому випадку, кількість води, випитої за день, має бути не менше 1,5 літрів або 8-10 склянок. За деякими дослідженнями, 0,5 л води збільшують витрати енергії майже на 25% протягом години. люди, які вважають за краще воду газованим напоям, споживають значно менше калорій, а дві склянки, випиті за 15-20 хвилин до прийому їжі, заповнять обсяг шлунка і не дозволять з'їсти зайвого. Така практика збільшує ефективність будь-якої дієти більше ніж на 40%. Холодна вода прискорює метаболізм ще більше, оскільки організму необхідно витратити енергію на її нагрівання до температури тіла.
Спочатку вода бере участь у всіх обмінних процесах, а потім вона частково розщеплюється на складові речовини - так відбувається метаболізм води в організмі людини. Цей метаболізм повинен бути постійним, в іншому випадку сповільняться всі обмінні процеси організму.
Як і яку воду потрібно пити для прискорення метаболізму
Рекомендація пити якомога більше води зустрічається практично в кожній дієті. давно доведено, що навіть не змінюючи принципово свій раціон і не навантажуючи себе фізкультурою, але вживаючи не менше 10 склянок води в день ви все одно будете поступово знижувати свою вагу. По-перше, вода розганяє метаболізм, а по-друге, випиваючи багато рідини, ви змушуєте організм витрачати енергію на її засвоєння. У поєднанні зі збалансованим харчуванням і мінімальними фізичними навантаженнями ви «приречені» на прекрасні результати.
Існує кілька рекомендацій фахівців, спрямованих на прискорення метаболізму водою:
- Обов'язково пити воду за 20-30 хвилин перед їжею і не раніше, ніж через годину після. У неї немає калорій, тому випитий стакан або два перед прийомом їжі притупить почуття голоду, не дасть з'їсти зайвого і при цьому ні де не «осяде». люди, наступні цієї рекомендації, підвищують свій шанс схуднути на 44%.
- Прорахуйте водний мінімум для вашого організму. Потреба у воді у всіх різна. Свій мінімум можна дізнатися, помноживши вагу на 30 мл. Якщо ви інтенсивно займаєтеся фізичними вправами або ваше діяльність пов'язана зі значними навантаженнями, множити потрібно на 40-45 мл. Якщо отриманий результат перевищує 3000 мл, додайте в свій раціон вітаміни або пийте мінеральну воду. Це заповнить втрату мінеральних речовин, вимитих водою.
- Пийте воду до того, як ви відчуєте спрагу. Пити бажано рівними порціями через певні проміжки часу. наприклад, 1 стакан щогодини - півтора. Це допоможе уникнути набряків і непотрібних навантажень на серце. Жага - це сигнал про допомогу з організму. Якщо ви «пересохли», то вам не просто хочеться водички, швидше за все, в організмі починається зневоднення.
- Перша порція води повинна бути випита відразу після пробудження і краще якщо це буде склянку теплої води з часточкою або свіжовичавленим соком лимона. По-перше, вода з лимоном прискорює метаболізм, по-друге, ви очистите і підготуєте до роботи весь шлунково-кишковий тракт. Бонусом буде денна норма вітаміну С.
- Не існує єдиної думки в питанні: чи можна запивати їжу? Деякі вчені вважають, що рідина «розбавляє» їжу і цим ускладнює процес її перетравлення. інші переконані, що питво під час трапези на процесі травлення на позначається. Тому орієнтуйтеся на власні відчуття: якщо ви не відчуваєте почуття тяжкості і здуття шлунка, значить все в порядку.
- вибираючи, що пити, віддайте перевагу простій чистій воді. Мінералку краще пити періодично і курсами. Мінеральні речовини і солі, що входять до її складу, можуть «зіграти» недобру службу, нагромадившись у великій кількості в організмі. Про газованій воді взагалі мова не йде. вуглекислота, що знаходиться в ній, здатна збезводнити організм, а не зволожити його.
- Остання порція води випивається не пізніш, ніж за годину до сну. Якщо ви з якоїсь причини не випили денну норму рідини, не варто ввечері «включати почуття провини» і наздоганяти згаяне. Крім шкоди і ранкових набряків це нічого організму не дасть. Спокійно відпустіть цей день і завтра починайте все з початку.
Про що не забути, вживаючи воду для прискорення метаболізму
Всі ми сьогодні страшно зайняті проблемами на роботі, будинки, в особистому житті. Не всі встигаємо стежити за своїм здоров'ям, але виглядати на всі сто, хоче кожен. Візьміть на замітку кілька нехитрих Лайфхак, які допоможуть «не заснути» метаболізму і підтримають вас у прекрасній формі:
- Пийте холодну воду, вона розганяє метаболізм в кілька разів сильніше звичайної. На її нагрівання організм витрачає додаткову енергію, а значить і спалює калорії. Якщо ви ризикнете почати обливатися холодною водою, то крім ефекту загартовування і схуднення отримаєте бонус у вигляді молодої, пружної шкіри.
- Не забувайте в ранкову воду додавати лимон. Вітамін С - відомий «борець» з залежалися жиром. Крім цього, ви «виженете» паразитів, оселилися в кишечнику. А якщо в свій ранковий склянку до лимонної часточці ви додати чайну ложку натертого імбиру - отримаєте вітамінну «бомбу» здатну підняти імунітет, побороти безліч інфекцій і максимально розігнати метаболізм.
- Не забувайте пити воду. просто пам'ятайте, що вона - найпростіший і найдоступніший спосіб зміцнити здоров'я, очистити і омолодити організм, продовжити роки життя. Ставте собі "Напоміналка» на телефоні, встановіть програми, контролюючі кількість і час випитої води. Якщо ви працюєте в офісі, поставте на стіл пляшку з водою і склянку, і будьте завжди здорові і красиві!
Pingback: Олег