Однозначної і чіткої відповіді на це питання досі не знайдено. вчені припускають, що тривалість життя в період зневоднення залежить від багатьох факторів: вік і фізичний стан людини, температура і вологість навколишнього середовища і навіть психологічний настрой. Одне відомо точно: при відмові від їжі, людина здатна жити і зберігати певну працездатність досить довго, а ось без води це ще нікому не вдалося.
Чому нам потрібна вода
єдиний елемент, який становить три чверті нашого тіла і який організм не в змозі сам виробляти - це вода. На щоденне функціонування ми витрачаємо її близько двох літрів: на сечовипускання, потовиділення і дихання. своєчасне, в повному обсязі відновлення рідини - першорядне завдання життєзабезпечення.
Вода в організмі виконує безліч важливих функцій:
- Активізує процеси травлення і кровообігу;
- Забезпечує клітини поживними речовинами і очищає їх від «біологічних відходів»;
- Забезпечує мастилом суглоби;
- Допомагає боротися із зайвою вагою;
- розганяє метаболізм;
- Робить нашу шкіру молодою і красивою.
Щоб ці та багато інших функцій виконувалися без перебоїв, необхідно випивати в день 1,5-2 літра чистої води. Саме води, а не кава, чаю або інших напоїв.
Скільки людина може прожити без води
Довгі роки спостережень і експериментів переконали вчених, що смерть людини від зневоднення настає на третю добу після припинення прийому води.
Однак, існують чинники, які можуть продовжити тривалість життя в цих умови:
- Температура навколишнього середовища;
- Вологість;
- Фізична активність;
- Вік людини і його маса тіла.
Людина, що знаходиться без руху, прихований від прямого попадання сонячних променів, може прожити без води близько десяти днів, якщо температура повітря не перевищуватиме 24 градусів. спортсмен, активно займається фізкультурою на спеці або дитина, ненавмисно замкнений в задушливій машині, ризикують отримати тепловий удар набагато раніше.
На виживання при відсутності пиття може вплинути їжа, яку людина вживає. Якщо в раціоні буде багато фруктів і овочів, то на такій дієті можна «протягнути» значно довше, адже в рослинних продуктах вміст вологи набагато вище, ніж в вуглеводної їжі.
Першими від відсутності вологи страждають нирки, серце і мозок, для якого вода є необхідною їжею, адже саме вона приносить йому кисень. зафіксовані випадки, коли мозок людини, переніс зневоднення, так до кінця і не відновив деякі свої функції. Далі виникає печіння в сечовому міхурі, нудота, запаморочення, сухий кашель, пересихають слизові оболонки. Шкіра втрачає свою еластичність і стає помітно сухий. В кінці болісного шляху починаються галюцинації і людина помирає від зупинки серця або відмови печінки.
Отже, при температурі повітря від 16 до 24 градусів і перебуваючи в стані повного спокою, людина зможе прожити без води 10 днів; при температурі повітря до 30 градусів і в тому ж положенні - не більше 7 днів; а при температурі вище 33 градусів - всього 2 дня.
Дивовижні факти виживання
Хоча вчені і визначають стелю виживання без води в 10 днів, людству відомі унікальні випадки порятунку і повного відновлення людей, які перебували без рідини набагато довше.
В кінці минулого століття, після землетрусу в Мехіко, з-під завалів витягли хлопчика, який перебував там 14 днів. Дитина була без свідомості, але вже на наступний день зміг говорити і самостійно пересуватися.
На початку нашого століття японський пенсіонер заблукав, здійснюючи пішу прогулянку в гори. Знайшли його до кінця 24-го дня, практично в коматозному стані. Однак лікарям вдалося повернути до життя пенсіонера-мандрівника.
Це не єдині випадки неймовірного порятунку. Залишається тільки захоплюватися людським організмом і його здатністю виживати в найважчих умовах.