Як отримують і де застосовують воду?
Найважливіше речовина в природі, завдяки якому існує все живе, це - вода. Саме вона послужила причиною зародження всіх живих організмів, і сприяє подальшому житті і розвитку на землі. У кожній країні норма використання води людиною відрізняється, але в середньому цей показник становить 30 - 5000 куб.м. на рік. У чому користь цієї рідини? Як її отримують і як людина використовує воду? Розглянемо в цій статті.
Вода - всюди
Найпоширенішим речовиною на нашій планеті є вода. У космосі вона також є, і грає чималу роль. На сьогоднішній день існують відмінності в воді за складом і властивості. Рідина може бути жорсткою і м'якою, прісної, солоноватой і морської, важкої і надважкої. Ці показники впливають на варіанти використання води в житті людини.
Вода представлена оксидом водню. Якщо дане неорганічне з'єднання знаходиться в нормальних умовах, то у нього відсутній запах і смак. Якщо шар води невеликої товщини, то рідина буде безбарвною, при збільшенні може змінити відтінок - стати блакитним або зеленуватим.
- Багато хімічних реакцій протікають з використанням води, і саме вона впливає на їх швидкість.
- Тіло людини на 70 відсотків складається з води, клітини рослин і тварин також стримають воду.
- Рідина впливає на обмін речовин, процеси терморегуляції, а також виконує інші важливі функції.
Вода може бути в трьох агрегатних станах, і вона є скрізь, оскільки кругообіг речовин в природі неможливий без цієї рідини. Повітря містить воду в газоподібному стані, тобто, наповнений водяною парою. Атмосферні опади - це теж вода, випала з повітря на поверхню землі. дощ, сніг, Роса, та інші види опадів, потрапляють у водойми, просочуються в грунт, а через певний проміжок часу відбувається випаровування вологи, і вода знову виявляється в атмосфері, тим самим замкнувши круговорот води в природі.
Основним ресурсом Землі є вода
Щоб зрозуміти, для чого людина використовує воду, а також яку воду використовує людина, варто розібратися з поняттям гідросфери. Це - водна оболонка планети, яка складається з наземних і підземних вод, обсяг якої досягає 1,4 млн.куб.км.
Величезна частка гідросфери, а саме, 71 відсоток, представлена Світовим океаном, оточуючим сушу. У нього входять всі океани і моря, затоки і інші водойми з солоною морською водою. Ця рідина є непридатною для пиття, проте існують інші способи використання води людиною.
Видобуток прісної води, придатної для пиття, здійснюється в межах суші. Якщо говорити про те, який відсоток використання питної води людиною щодо всього Світового океану, то цей показник не перевищує 2,5 - 3 відсотка від загального обсягу. Отримують воду з прісних водойм - річок, деяких озер, струмків, льодовиків і гірського снігу. Також деякі регіони використовують підземні води для очищення і подальшого використання людиною властивостей води. Розподіл таких водойм нерівномірне, тому на планеті є пустелі і посушливі регіони, які сотні років залишаються без зволоження.
Найбільший вміст прісної води - в льодовиках. Вони містять до 90 відсотків світового запасу прісної води як найважливішого ресурсу для всього живого. Площа льодовиків становить приблизно 16 млн.кв.км. суші, але цей показник постійно змінюється у зв'язку з глобальними змінами клімату. Саме розташування льодовиків впливає на те, як люди використовують воду в життя - економлять її, або мають необмежений доступ.
Вода - джерело життя
Поява води на Землі датується мільйонами років тому, а суперечки між вченими щодо причин появи не вщухають досі. Незалежно від того, що послужило причиною появи води, і які сьогодні існують види використання води людиною, вона - невід'ємна частина нашого життя.
Якщо говорити про те, для чого людина використовує воду, то можна перераховувати дуже довго:
- люди і тварини її п'ють;
- вода живить рослини через коріння та інші органи;
- багато продуктів харчування, які вживаються в їжу, також містять воду.
На питання, скільки потрібно і скільки води використовує людина в день, можна відповісти так: середнє споживання води становить 5-10 л в суті, а в чистому вигляді, тобто рідини, необхідно приблизно 2 літрів. У тварин споживання води залежить від їх розмірів, харчування і місця існування. Наприклад, дорослому бегемоту для задоволення своїх фізіологічних потреб необхідно до 300 л на добу.
Вода застосовується не тільки людьми для пиття. Багато організмів мешкають у воді, наприклад, річки і океани наповнені рибою, водоростями, амфібіями, планктон, різними ссавцями, іншими організмами і істотами.
застосування води
Уявити повсякденне життя людини без води неможливо. Якщо говорити про те, як людина використовує властивості води, то переважно витрачається прісна рідина в побутових потребах і в їжу. важливо враховувати, що прісна вода наразі можуть собі дозволити людству в обмеженій кількості, а значить, необхідно економити. якщо порахувати, скільки води використовує людина в побуті, то обсяг буде просто величезним. Адже вода необхідна для того, щоб приготувати їжу і помити посуд, випрати особисті речі і зробити прибирання в будинку.
Проводячи розрахунки і визначаючи, скільки літрів води використовує людина, важливо враховувати, що особиста гігієна також не обходиться без використання води. Адже люди приймають ванну або душ не тільки вдома, але і на промислових підприємствах після зміни, в медичних установах. Вода потрібна для місць громадського харчування та забезпечення санітарно-гігієнічних норм в них.
Важко уявити і промисловість без води. У ній розчиняють різні речовини, застосовують при виготовленні кислот, спирту, і інших речовин. вивчаючи, скільки в середньому людина використовує води протягом року, вчені прийшли до висновку, що в середньому прісні річки і озера втрачають щорічно по 1000 куб.км. сировини, і це тільки для виробничих цілей.
Без води не обходиться спорт, адже вона необхідна для фігурного катання, плавання, хокею, серфінгу, водно-моторних видів спорту. Сільське господарство, гасіння пожежі - скрізь вода просто необхідна.
Застосування води в енергетиці
серед областей, де у великих обсягах використовується вода, є енергетика. Теплові та електричні станції за допомогою води охолоджують турбіни, і отримують з неї пар. щоб зробити 1 ГВт електрики, теплостанції знадобиться 30-40 куб.м. / с води.
розглядаючи питання як людина використовує енергію вод, варто відзначити наступне. Гідроелектростанція має інший принцип роботи, а значить, і застосування води на ній відрізняється. Електрика отримують за рахунок швидкості течії річки. Установку станцій виконують в місцях, де є перепади висоти природного характеру. Якщо ж протягом річки слабке, то для збільшення швидкості створюють дамби і греблі.
Сила припливів - також один із способів виробництва енергії, і такий метод практикують у Франції, Китаї, США, та інших країнах світу. Станції ПЕС встановлюють на території морських узбереж, а причина тому - зміна рівня води, яке буває кілька разів на день.
Також отримують енергію з морських хвиль, однак на сьогоднішній день є не так багато станцій, що працюють за цим принципом.
Застосування води в сільському господарстві
Якщо хтось скаже, що вести сільське господарство можна без води, то він дуже помиляється. Водою поливають рослини, дають худобі і птахам. Всі овочеві та інші культури потребують води, інакше вони просто перестануть рости і плодоносити.
звісно, поля і плантації отримують воду і природним шляхом, у вигляді опадів. деякі країни, наприклад, Велика Британія, намагаються менше використовувати прісної води з водойм, і задовольняються в основному атмосферними опадами.
але обсяг, Котрий людина в день використовує води, багато в чому залежить від клімату. У місцях, де часто відзначається посуха, не обійтися без зрошувальних систем. Вони використовувалися ще нашими предками, але і сьогодні, хоч і вдосконалилися, але не втратили актуальності.
Вода для відпочинку
Приємною сферою застосування води людиною можна вважати сферу рекреації. Вона приносить менший збиток на відміну від інших, але популярність її також висока. Якщо говорити виключно про відпочинок, то в більшості випадків мешканці вибирають відпочинок не на прісному, а на солоному водоймі, частіше - на море.
При плануванні пляжно-купального відпочинку люди віддають перевагу морях і океанах. У Росії популярно Чорне і Азовське море. У місцях, наближених до водойм, активно розвивається водний спорт, рибалка, є можливість отримати насолоду від водної прогулянкою на катері, човні, або іншому судні.
регіони, в яких є джерела мінеральних вод, привертають можливістю оздоровлення. Тут розташовується велика кількість санаторіїв і бальнеологічних курортів. Насичені сіллю і мікроелементам мінеральні води позитивно впливають на роботу органів людини. Витрата води в таких місцях значно вище.
назвати точно, скільки води використовує людина в добу, досить складно. Цей показник у всіх індивідуальний і залежить від багатьох факторів.