Вплив води на шкіру
Тіло людини вкрите шкірою, і вона є найбільшим органом. Основна її функція - захищати внутрішні органи від негативного впливу зовнішнього середовища. Вона перешкоджає проникненню в організм шкідливих мікробів і речовин, активно бере участь в обмінних процесах. Іншими словами, шкіра - це еластичний захисний скафандр, який надає захист від холоду, вітру, та інших несприятливих впливів. Наявність нервових закінчень робить її чутливою, і в разі появи зовнішніх подразників шкіра проявляє реакцію.
Підтримувати потрібний стан шкіри допомагають сальні залози, і саме від них залежить, наскільки естетичним буде її зовнішній вигляд. вченими доведено вплив води на шкіру людини. Як діє рідина на шкірні покриви, і які можуть бути наслідки, розглянемо далі.
Чистота і здоров'я шкіри
- здорова шкіра, без запальних процесів і красива на вигляд свідчить про охайність її господаря, про його відмінне здоров'я і турботі про себе.
- Вчені навіть проводили дослідження на тему важливості зовнішнього вигляду шкіри. В результаті було встановлено, що перша думка про незнайомій людині складається саме дивлячись на його шкіру, і достатньо всього 10 секунд, щоб зробити певні висновки.
- При візуальному контакті легко визначити стан шкірного покриву. На здорову і доглянуту шкіру приємно дивитися, відсутні відкидають чинники.
- Підсвідомо ми робимо висновки про людину, дивлячись на його зовнішність і безпосередньо шкіру.
Вода - це головне
Вплив води на шкіру очевидно, і з цим твердженням знаком, напевно, кожна людина. Спори про якість води не вщухають вже багато років. одні стверджують, що від якості води, використовуваної для пиття, залежить стан шкіри і здоров'я в цілому, інші ж не погоджуються з цим, і переконують у протилежному. Спробуємо розглянути цю проблему зсередини, і зрозуміти, наскільки виправдана користь води для шкіри.
Тіло людини на 70 відсотків складається з води, і ця рідина бере участь абсолютно в усіх процесах, що відбуваються в організмі. Як вода впливає на зовнішній вигляд і на шкірний покрив в цілому? завдяки воді, поліпшується перебіг обмінних процесів, виводяться продукти розпаду та інші речовини. А якщо згадати, що найбільшим органом людини є шкіра, то можна зробити висновок, що вона має потребу у воді найбільше. звісно, зовнішній вплив води також важливо, але варто враховувати, що при контакті шкіри з жорсткою водою стан покривів погіршується. Якщо у воді підвищений вміст солей, то людина неодмінно зіткнеться з сухістю шкіри. Іншими словами, вплив жорсткої води на шкіру - негативний.
Яку будову має шкіра?
Шкіра людини складається з епідермісу і дерми. Це основні два шари. У нижньому шарі, дерма, є гелеобразная кислота, волокна білка і колагену, які переплетені між собою і роблять покрив еластичним, і живі клітини. Пружність цього шару безпосередньо залежить від того, скільки води міститься в просторі між клітинами. Оптимальним показником можна вважати вміст води в обсязі 80 відсотків. З цього можна зробити висновок, що у людини може бути в'яла і суха шкіра від нестачі води, або красива і пружна при правильному догляді.
Скільки пити води в день?
затвердження, що дорослій людині необхідно випивати в добу 1,5 - 2,5 літра води, доведено фахівцями і перевірено багатьма. Вчені і професора провели величезну роботу, щоб вивести цю формулу прийому води і довести її ефективність. Але необхідно враховувати, що для всіх норма питного режиму може бути різною, і це залежить від різних факторів - від стану здоров'я, активності протягом дня, зовнішніх чинників, віку, та інших. Наприклад, людям, які страждають захворюваннями нирок або мають гіпертонію, варто відмовитися від різкого збільшення обсягу води. Вагітним жінкам також варто бути обережними у питному режимі.
Збільшення кількості питної води має бути поступовим
люди, які тривалий час вживали обмежена кількість води, повинні з обережністю підходити до зміни звичок пиття. Слід уникати крайнощів. Збільшивши обсяг рідини, що випивається, багато людей стикаються з набряком кінцівок. звісно, згодом це проходить, але доведеться дочекатися, коли природна гідратація буде налагоджена. У критичних ситуаціях варто негайно знизити обсяг продуктів, затримують воду. До таких продуктів відносяться солодощі і соління, чай та кофе, їжа з великим вмістом жиру. Також варто відмовитися від копченої та смаженої їжі.
почуття спраги
Багато людей не звертають уваги на те, скільки чистої води вони вживають. Тут варто відзначити, що чай, сік, кава - це не альтернатива питній воді, і вони не замінять її. Через те, що організм постійно недоотримує правильну питну рідину, тобто воду, можливе виникнення хронічного зневоднення організму. Це вносить зміни в роботу всіх органів і процесів, погіршує стан, а також негативно відбивається на зовнішньому вигляді. Вчені довели, що жага сприймається людиною абсолютно не правильно. Багато людей сприймають спрагу як почуття голоду, і замінюють склянку чистої води великою порцією їжі. З цього випливає наступна проблема - надлишок калорій, недолік води в організмі, та інші.
Вплив зневоднення на шкірний покрив
Якщо організм людини відчуває нестачу води і наближається до зневоднення, в нижньому шарі шкіри, тобто, в дермі, знижується пружність, відбувається пом'якшення волокон колагену і зменшення їх гнучкості. В результаті ми стикаємося з передчасним старінням шкірних покривів, появою зморшок, погіршення роботи всіх систем і органів в організмі. Іншими словами, при правильному питному режимі вплив води на шкіру обличчя і всього тіла колосальне.
Вплив температури води на шкірний покрив
Систематичне вмивання гарячою водою призводить до зниження еластичності стінок судин. В результаті кров може застоюватися в них, а це тягне за собою в'ялість і неестетичний вигляд шкірного покриву. Найкраще для вмивання підходить вода кімнатної температури, а ідеальним варіантом, на думку косметологів, стане використання контрастного душу, з чергуванням холодної та гарячої води. так користь води для шкіри обличчя буде максимальною.
Як вода зовні діє на шкіру?
Користь води для шкіри і волосся залежить не тільки від кількості і температури, але і від якості і складу рідини. Вода з високим вмістом солей магнію і кальцію негативно впливає на шкірний покрив, що виражається сухістю і появою подразнень. А ось м'яка вода вважається найкориснішою, в ній солі магнію і кальцію міститися в мінімальній кількості.
З цього слід, що вода, яка надходить до нас в будинок по трубах, негативно впливає на шкірний покрив, і всі проблеми - сухість, лущення, свербіж або прищі від води з під крана. Також негативний вплив робить хлорована вода. Вона всмоктується шкірою, а накопичення пара хлору може викликати серйозні проблеми не тільки зі шкірою, але і зі здоров'ям в цілому.
Хлорована вода і її вплив на шкіру
Водопровідна система потребує хлорування. Вплив цього отруйного газу дозволяє знищити безліч органічних сполук, бактерій і вірусів, які можуть викликати небезпечні захворювання. На сьогоднішній день наявність хлору у воді вже звично, але недооцінювати його негативний вплив можна. Він призводить до сухості, порушення цілісності жирового шару, робить волосся ламким, а також сприяє розвитку ракових клітин в організмі. На питання, вбирає чи шкіра воду, ми з упевненістю відповімо - так, а значить, важливо стежити за якістю і станом води, використовуваної для вмивання і не тільки.
Користь водних процедур
Водні процедури прекрасно тренують організм, сприяють загартовуванню, підвищують імунітет. Також відзначається підвищення тонусу, поліпшення здоров'я, зміцнення нервової системи. Особливо корисна холодна вода, але не варто відразу виливати на себе відра крижаної рідини. Непідготовлений організм може відреагувати зворотним ефектом - хворобою, застудою, і іншими неприємностями. Температуру води потрібно знижувати поступово, відштовхуючись від своїх відчуттів.
«Чари» косметичних препаратів
Сьогодні рекламують різні косметичні засоби, обіцяють майже миттєвий ефект після застосування. Але потрібно враховувати, що однією косметикою не обійтися. звісно, використовуючи міцелярно воду, користь для шкіри буде більш помітною, але тільки якщо робити це в комплексі з низкою процедур. Жоден зволожуючий крем не може проникнути в дерму, і залишається тільки на поверхні епідермісу, надаючи тимчасовий, уявний ефект.
звісно, багато препаратів дуже корисні і справді ефективні, але вони спрямовані на вирішення інших проблем зі шкірою - захист від морозу та вітру, захист від сонця, прискорення обміну речовин. Тому, крім косметики потрібно завжди пам'ятати, навіщо пити воду для шкіри, і не забувати це робити.
Однак, користь морської води для шкіри, незважаючи на підвищений вміст солей, істотна. Вона позбавляє від дрібних висипань, прищів, запалень.
Що може бути краще чистої води?
Без сумнівів, кращим і найбільш ефективним засобом в догляді за шкірою була і буде чиста вода. Під час вмивання можна робити легкий масаж обличчя, щоб посилити приплив крові і поліпшити харчування шкірних покривів. Вона чудово позбавляє шкіру від різних забруднень.
Дотримуйтесь питний режим!
Щоб отримувати достатню кількість вологи вашій шкірі, необхідно пити воду. Правильний раціон харчування забезпечить шкірний покрив поживними речовинами, а фрукти і овочі збагатять її вітамінами. Пам'ятайте, що питна вода очищає шкіру, виводить токсини, і покращує самопочуття.
Не забувайте про позитивний вплив на шкіру морської води, і намагайтеся регулярно відпочивати на морському узбережжі.
Де брати чисту воду?
Найкращий спосіб очистити воду з водопроводу або підземного джерела - це встановити якісний фільтр або замовити бутильованої води. Це дозволить зберегти красу і зберегти здоров'я. Якщо пити звичайну воду ви не хочете, то відмінно підійде вода з лимоном, користь для шкіри якої також довели вчені.