Чи дійсно потрібно пити багато води? Шкідливо це чи корисно?

корисно пити багато води

В останні роки, прихильники здорового способу життя взяли за істину необхідність пити води якомога більше. Зірки кіно і телебачення заявляють про зв'язки своєї краси з кількістю поглиненої води, а модні таблоїди закликають не розлучатися з пляшкою негазованої мінералки ні в яких життєвих ситуаціях.

Безсумнівний факт про користь води в людському організмі. Вона бере участь у всіх життєво важливих процесах і забезпечує здорове функціонування органів. Якщо без їжі людина може прожити досить довго і при цьому зберігати свою працездатність, то втрата всього 5% рідини загрожує запамороченням, слабкістю і втратою свідомості. Втрачаючи чверть запасу вологи в організмі, людина вмирає. Однак, вживаючи води більше, ніж потрібно організму, заливаючи її в себе через силу, ви ризикуєте постраждати не менше.

так чи треба пити багато води? І чого в цьому більше: користі чи шкоди?

Навіщо потрібна вода

Перш ніж вираховувати ідеальну кількість рідини, розберемося в її необхідності:

  • Забезпечує клітини поживними речовинами;
  • Виводить з клітин і міжклітинної простору шлаки, токсини і продукти їх життєдіяльності;
  • Бере участь практично у всіх хімічних процесах;
  • Забезпечує терморегуляцію організму.

Всі ці біологічні функції вкрай важливі, але в повсякденному житті ми мало про них замислюємося і турбуємося про їх протіканні.

Значно більше нас цікавлять інші властивості води:

  1. зміцнює імунітет, виводячи з організму хвороботворних мікробів і бактерій;
  2. продовжує життя, завдяки своїм очищує властивостями;
  3. Робить нас розумнішими, насичуючи клітини головного мозку киснем;
  4. Надає красу і молодість шкірі, зволожуючи клітини епідермісу;
  5. Допомагає в боротьбі із зайвою вагою, заповнюючи шлунок некалорійним об'ємом і допомагаючи придушити почуття голоду.

Це далеко не всі властивості Н2О. Вона потрібна кожній клітинці кожного органу. Вода забезпечує нормальну густоту крові, захищаючи її від утворення тромбів; забезпечує еластичність кровоносних судин і нормальне змащення суглобів; покращує прохідність кишечника і роботу шлунково-кишкового тракту в цілому, а також лімфатичної та нервової системи.

Уявіть, що ви кожен день даєте організму тільки половину необхідної рідини. Що з ним буде відбуватися? Спочатку він спробує економити. Потім почне витягати вологу звідки зможе: з слизової оболонки, крові і клітин шкіри. Ви відчуєте прискорене серцебиття, нудоту, запаморочення і, можливо, помутніння свідомості.

Читайте в наступній статті:  Як питна води впливає на підвищення імунітету людини?

Брак рідини призведе до уповільнення всіх життєво важливих функцій, що проявиться млявістю, втомою і непродуктивною роботою мозку. В організмі почнуть накопичуватися шлаки і токсини, які можуть викликати повну інтоксикацію. Про зовнішню красу мова взагалі не йде: суха, обвисла шкіра, тьмяне волосся, ламкі нігті.

напрошується висновок: треба більше пити. А більше - це скільки?

Скільки потрібно пити води

За добу організм витрачає близько 2,5 літрів рідини. Вона виходить з сечею, потім, витрачається при диханні. Це середній показник. Існує середній показник споживання води - 1,5 літра в день. Мова йде саме про чисту воду, оскільки чай, кава та інші напої прийнято вважати їжею.

Але існує формула розрахунку споживання води в день для кожної людини індивідуально: маса тіла в кілограмах множиться на 30 мл, якщо ви жінка, і далі 35 мл, якщо ви чоловік. Отримане число і є норма рідини необхідна для вашого організму. наприклад, дівчині, з масою тіла 60 кг необхідно випивати 1,8 літра води в день.

При інтенсивних заняттях спортом або виконанні важкої фізичної роботи, показник у формулі замінюємо на 40-45 мл. Трохи більше води потрібно в жарку пору року або в період хвороби, коли висока температура висушує організм або необхідно вивести побічні продукти лікарських засобів.

питний режим

Недостатньо знати кількість, потрібно ще знати правильний час поглинання води. Тут бажано запам'ятати кілька нескладних правил:

  • Починають пити вранці, натщесерце. випиті 1 або 2 склянки теплої води, здатні прекрасно очистити кишечник від слизу, а шлунок від старого соку. Це підготує ШКТ до якісної переварюванню їжі і позбавить його від паразитів. А вода з лимонною часточкою або тертим імбиром істотно прискорить обмін речовин.
  • Протягом дня п'ють невеликими порціями через рівні проміжки часу. наприклад, 3-4 глотка кожні 20-30 хвилин.
  • Перед кожним прийомом їжі випивають склянку теплої води. Це поліпшить травлення і заповнить шлунок, позбавляючи від надмірного почуття голоду.
  • Пити воду після їжі рекомендується не раніше, ніж через 40-60 хвилин. Тоді вона не «змиє» неперетравлену їжу в кишечник і не викличе додаткове бажання перекусити.
  • Стакан води перед сном запобіжить проблеми з серцем і вбереже від інфаркту.
Читайте в наступній статті:  Так чи небезпечно повторне кип'ятіння води?

Прихильники здорового способу життя та шанувальники «водної» дієти закликають пити багато води, стверджуючи, що зайва рідина піде на благо організму. Чи так це?

Чи треба пити багато води

Уявіть рослина, яке після довгої посухи почали щодня рясно поливати. воно розквітне, стане зеленим і пишним. А потім? Якщо полив буде все таким же надмірним, коріння і стебла почнуть підгнивати і рослина загине.

Приблизно так все відбувається і з нашим організмом. У перший час рясне пиття буде сприйнято з вдячністю. Організм почне активно очищатися, активізуються всі життєво важливі функції. Ви розцвіте як весняна квітка. Але в якийсь момент настане межа, коли організму вже не потрібен буде такий обсяг рідини. Що буде, якщо випити забагато води?

У кращому випадку, спровокуєте блювотний рефлекс, а в гіршому, викличете серйозні зміни в організмі:

  • Збільшиться навантаження на нирки, що призведе не тільки до збою в їх роботі, але і викличе підвищення артеріального тиску;
  • Вимиються корисні мінерали. В результаті - порушення сольового балансу, пригнічення нервової та розумової діяльності;
  • з'являться набряки. У гіршому випадку вони виявляться не тільки в м'яких тканинах і кінцівках, а й в легенях і в мозку.

Пити багато води шкідливо для серця. Розріджуючи значною мірою кров, вода збільшує її обсяг. Це створює додатковий тиск на стінки кровоносних судин і може привести до підвищення тиску і збоїв в роботі серцевого м'яза.

Коли вода стає отрутою

Як це не сумно, але в сучасній медицині існує поняття - синдром отруєння водою. Навіть якщо пити очищену і дуже корисну воду, її надмірна кількість може привести до серйозних наслідків.

Що буде з тілом якщо пити багато води, можна зрозуміти, якщо згадати, що рідина живить наш організм на клітинному рівні. нирки, отримуючи вологи більше ніж потрібно, не встигають її виводити. В результаті кожна клітина переповнюється водою. Вона набухає і деформується, а в кінцевому підсумку - лопається. Коли кількість пошкоджених клітин невелика, ми говоримо про проблему на клітинному рівні; якщо площа ушкодження велика - мова йде про захворювання внутрішніх органів. Супроводжується все це запамороченням, нудотою і, нерідко, втратою свідомості.

Читайте в наступній статті:  які 4 основні функції виконує вода в організмі людини?

Відновлення після такого отруєння проходить важче і довше, ніж після отруєння харчового.

Міфи і правда про воду

Прихильники здорового способу життя, озброївшись порадами дієтологів і фізіологів, приписують воді воістину чудодійні властивості. Що з цього правда, а що - міф, спробуємо розібратися і ми.

  1. Якщо пити багато води, можна схуднути. Киньте в стакан з водою шматочок сала і подивіться, що з ним буде через кілька днів. нічого. Сама по собі вода не розщеплює жир і не допомагає позбавиться від його запасів. Вона розганяє метаболізм, прискорюючи обмінні процеси і заповнює обсяг шлунка, тимчасово притуплюючи почуття голоду. Тому, вирішивши позбутися 20 зайвих кілограмів, вам все-таки доведеться переглянути харчування і зайнятися фізкультурою.
  2. Вода - засіб для чищення для організму. Не зовсім. Насправді, вона виконує транспортну функцію, вимиваючи з клітин продукти розпаду і переробки. Вона не володіє абсорбуючим або антибактеріальну властивість. За допомогою води можна поставити клізму або викликати блювоту при отруєннях. Це допоможе швидко очистити організм від отрут, просто вимивши їх.
  3. На тренуванні потрібно постійно пити. Це спірне твердження. До єдиної думки до цих пір не прийшли ні вчені, ні фізіологи, ні спортсмени. Додатковий обсяг рідини, коли тиск підвищений від інтенсивного фізичного навантаження, може зіграти злий жарт з вашим серцем. Виняток становлять лише дуже тривалі за часом заняття. Тоді без поповнення вийшла з потом рідини просто не обійтися. Найпопулярніша рекомендація - пити невеликими ковтками через рівні проміжки часу і обов'язково враховувати тяжкість навантаження.
  4. Багато води не буває. буває. Доведений вченими факт - доза води в 7-8 літрів, випита за день, призводить до набряку легенів і мозку та викликає зупинку серця. Стан це називається гіпонатріємією. Зменшується концентрація іонів натрію в крові, і вода перенаправляється в клітини легень і мозку.

Так все-таки: чи корисно пити воду? безумовно. Основний елемент нашого організму потребує постійного поповнення. Замінити воду нічим не можна. Вона робить нас здоровішим, красивіше, стрункішою і молодшою. Але стаючи шанувальником H2O, не забувайте, що почуття міри має бути присутнім у всьому. Слухайте свій організм, дотримуйтесь нескладні правила прийому рідини і будьте здорові!

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *