Яку воду наливати в отпариватель?
Робота прасувальних пресів, парогенераторів і прасок безпосередньо залежить від якості води, заливається в їх резервуар. Основна функція цих високотехнологічних приладів - перетворення рідини в пар. Важко, з великою концентрацією мінеральних солей вода призведе до утворення накипу на нагрівальних елементах, засмічення отворів подачі пари і виходу з ладу всього приладу.
Яку воду треба заливати в отпариватель, щоб забезпечити комфортні умови для роботи техніки і продовжити роки її служби? спробуємо розібратися.
Яку воду можна наливати в отпариватель?
За своєю структурою і хімічним складом вся вода різна. Звідси і відмінності в її впливі на електроприлади. Основний робочий елемент техніки з парогенераторами - ТЕН, досить дорога в плані ремонту і заміни деталь. Його довговічність прямо залежить від якості рідини, використовуваної в відпарювачів. Якщо ви не плануєте щороку купувати нову праску, Давайте розглянемо, яку воду краще використовувати.
- водопровідна
Якщо не піддати її додаткової фільтрації, то використовувати в приладах з нагрівальними елементами таку воду однозначно не можна.
Дотримуючись санітарно-гігієнічні норми, воду, перед подачею в наші будинки, відстоювали, фільтрували, продували, обробляли хімікатами і стерилізували хлором. Органіка в ній практично загинула. Зате з'явилися солі важких металів, сполуки хлору, кислоти, лугу і велика кількість кальцію. Вся ця періодична система щільним шаром ляже на стики і нагрівальні елементи вашої техніки. Повірте - це не поліпшить її роботу.
Добавка в водопровідну воду смягчителей проблему не вирішить. Вступивши в реакцію з елементами рідини, вони утворюють нові сполуки, які засмічують парогенератор. Адже ви не прагнули до жовто-коричневим розлучень на вашій білизні?
Таку воду необхідно відстояти і відфільтрувати. але, якщо вам довелося використовувати рідину з-під крана, обов'язково злийте її залишки і проведіть процедуру очищення приладу від накипу.
- дистильована
Використовувати таку воду в чистому вигляді можна, якщо це рекомендує виробник техніки.
Сама по собі дистильована - дуже чиста вода і не має сторонніх домішок. Недоліком є температура кипіння, яка вище, ніж у звичайній Н2О. Через це знижується кількість виробленої пари. Вирішити проблему можна, додавши в дистильовану звичайну воду в пропорції 1:1. В цьому випадку прилад буде працювати плавно, без різких викидів пара і термін служби випарника і всього парогенератора буде істотно продовжений.
Купуйте дистильовану воду тільки у офіційних постачальників. Підробка може містити молекули важкого водню. Вступаючи в реакцію з металом, водень руйнує його і губить техніку.
- бутильована
Замовляючи доставку води, звертайте увагу на її склад. Якщо на етикетці зазначено мінеральні речовини і солі - не беріть. При регулярному використанні вони корочками покриють елементи приладу і засмітять отвори подачі пари. Про мінеральну воду мова взагалі не йде.
- фільтрована
Дуже хороший варіант. Особливо якщо процес проведений з фільтром зворотного осмосу. Така вода вільна від хлору і багатьох сторонніх домішок. Чим вище якість фільтрації - тим більше підходяща рідина для парогенератора виходить.
практично ідеальна. Видалення солей з води забезпечує хорошу подачу пара, перешкоджає утворенню накипу і подовжує робочий ресурс апарату.
- кип'ячена
При нагріванні води до 100 градусів органіка в ній гине, а ось солі і важкі метали - немає. Нікуди не йде хлор, кальцій і луг. Витративши час на кип'ятіння, ви не зробили воду придатною для парогенератора.
- Колодязна
Якою б смачною вона не здавалася вам, використання її в приладі не бажано. Піднімаючись через товщі ґрунту, вода вбирає в себе вапняки і мінеральні речовини, які стануть проблемою для нагрівального елементу і вийдуть білястого розлученнями через отвори подачі пари.
- Талая
Широко поширена думка, що таку воду можна використовувати всюди. Чи не в нашому випадку. позбавлена фільтрації, вона буде залишати плями на одязі, утворювати осад і накип, засмічувати пристрій.
- спеціальна
Не так давно вона з'явилася на прилавках всіх магазинів побутової хімії. До безперечних плюсів слід віднести те, що вода належним чином очищена й підготовлена до використання в побутових приладах і дозволяє уникнути появи розлучень на тканинах. Недолік - висока ціна.
Не варто використовувати ароматизовану воду для прасок. До її складу входять ефірні масла і синтетичні ароматизатори, які часто лягають плямами на одяг.
підводимо підсумки
Не всі прилади з парогенераторами можна очистити від накипу своїми силами. Деякі промиваються тільки в сервісних центрах. Вивчайте інструкції та рекомендації виробника, як правило вони вказують: яку воду можна заливати в отпариватель.
з усього, вище перерахованого, ми рекомендуємо спеціальну воду для парогенераторів. Хорошим варіантом буде демінералізована або розведена дистильована. Воду з-під крана, колодязя або мінеральну - використовувати категорично не можна.
Маленький рада від фахівців сервісних служб по ремонту побутової техніки: не залишайте воду в відпарювачів. По закінченню процесу збирання або прасування вилийте залишки з резервуара і промийте його.