Яку воду краще використовувати для праски?

яка вода для праски краще

Одним з обов'язкових вузлів конструкції сучасної праски є отпариватель. Часи мокрих марлечек і розпилювачів давно забуті. Процес прасування став простіше і ефективніше, адже жодна господиня не засумнівається в тому, що зволожена паром річ ​​розгладжується легше.

Отпариватель складається з резервуара з водою і пристрої, подає її на нагрівальний елемент. Потрапляючи на розпечений ТЕН, вода стає паром, а солі і мінерали, містяться в ній, осідають накипом на стінках праски. Коли накипу стає багато, вона забиває отвори подачі пари, ускладнює роботу нагрівача і прилад виходить з ладу.

висновок: тривалість роботи вашого електроприладу, як і якість самого процесу прасування залежить від води, яку залили в резервуар. Яку воду в праску заливати можна, а яку не можна? Давайте розбиратися.

В інструкції до праски можна прочитати, що йому не потрібна вода спеціального очищення і рекомендується використовувати водопровідну.

  • але, по перше, якість водопровідної води в Європі, звідки більшість побутової техніки, сильно відрізняється від нашого.
  • А по-друге, жоден виробник не зацікавлений в тому, щоб один праска служив вам все життя. Провідні компанії встановлюють на свої прилади системи фільтрації та очищення води. але, коштують вони не дешево і доступні не всім.

Тому, давайте з'ясуємо: яку воду наливати в праску не можна.

Яку воду наливати в праску не можна

  • кип'ячена

При нагріванні до 100 градусів гинуть органічні мікроорганізми і випадають в осад мінеральні солі. Але не всі. Залізо, нітрати і деякі сполуки хлору не тільки залишаються, але і підвищується їх концентрація. Після нагрівання в прасці, вони дивовижними білими розводами ляжуть не тільки на його поверхню, але і на вашу одяг. Регулярне використання такої води призведе до швидкого засмічення отворів подачі пари.

  • Колодязна
Читайте в наступній статті:  Як вибрати правильну воду для кавомашини?

Багато хто вважає її корисною і вживають в сирому вигляді. Для людей можливо, але не для техніки. Піднімаючись на поверхню через товщу грунту, вода збагачується вапняками, мінеральними солями і іншими мікроелементами. Точну їх концентрацію може визначити тільки лабораторний аналіз, який навряд чи зроблять для праски. В результаті можна отримати такий же ефект, як і з кип'яченою водою.

  • дистильована

Дистиляція практично повністю видаляє мінеральні солі. здавалося б: куди вже краще? Насправді така вода повільніше випаровується і збільшує навантаження на покриття випарної камери. Крім того, володіючи високою м'якістю, вона підсилює процеси корозії і значно скорочує термін служби приладу. ось чому дистильовану воду заливають у праски, попередньо розбавивши водопровідної.

  • водопровідна

Не секрет, що така вода дуже жорстка. Це пояснюється стадіями очищення, які вона проходить, перш ніж потрапити до нас в будинок. її відстоюють, фільтрують, провітрюють, обробляють хімікатами і стерилізують хлором. Після всіх операцій, вона стає носієм важких металів і мінералів, які просто страшно заливати в техніку. Якщо хочете зберегти парогенератор в робочому стані, утримайтеся від застосування такої води.

бутильована або кулерной

Не годиться просто тому, що в ній присутні мінеральні речовини, які будуть засмічувати праска.

Яку воду лити в праску можна

Не дивлячись на наявність у деяких пристроїв системи самоочищення, рекомендуємо все-таки дотримуватися рекомендацій експертів і заливати в резервуар рекомендовані види води. Як кажуть, береженого Бог береже. Отже, яку воду лити в праску можна.

  • спеціально підготовлена

Такі склади останнім часом з'явилися на полицях всіх магазинів побутової хімії. Це очищена від солей рідина, іноді ароматизована, призначена для відпарювання тканин. Склад її ідеальний для нагрівального приладу. але. По-перше, вона коштує грошей і ємності на довго не вистачає. По-друге, ефірні масла і синтетичні ароматизатори, що входять до її складу теж не «подарунок» для праски. Вони так точно осідають на парогенераторі і точно так само впливають на його роботу. Крім того, можуть залишати плями і розводи на випрасуваних білизна.

  • відфільтрована
Читайте в наступній статті:  Яку воду треба заливати в отпариватель?

Найбільш оптимальний варіант. Пропущена через фільтр водопровідна вода має оптимальний набір елементів, яка не робить її ні занадто м'якою, ні занадто жорсткою. Практично не засмічує прилад і забезпечує йому комфортну роботу.

Отримують її шляхом деионизации, пропускаючи через органічні смоли, які притягують іони металів і кислоту. Як і дистильовану, таку воду перед використанням слід розбавляти з водопровідної в пропорції 1:1.

  • Приготована своїми руками

Є одна маленька господарська хитрість, яка вбереже праска, заощадить кошти і зробить білизна ароматним. Хочете знати?

Записуйте або запам'ятовуйте:

  1. 500-600 мл підготовленої води (дистильована або демінералізована з водопровідної в пропорції 1:1)
  2. 80 мл горілки або спирту
  3. 25-30 крапель улюбленого ефірного масла.

Ретельно все перемішуємо в скляній пляшці і ставимо в темне місце на тиждень. Усе, можна користуватися. така рідина, пройшовши гарячою парою через тканину, довгий час збережеться ніжним ароматом на вашому одязі. До речі, розчин можна зберігати протягом року.

Поради по догляду за праскою з парогенератором

Стаття і всі поради, викладені в ній, носять тільки рекомендаційний характер. Як доглядати за своєю технікою і яку воду краще заливати в праску – вирішувати тільки вам. сподіваюся, вона буде корисна тим, хто хоче, щоб його техніка служила довгі роки і була справна. Саме вам я хочу дати ще парочку рекомендацій.

Яку б правильну воду ви не використали, праска все одно доведеться періодично очищати. Зробити це дуже просто і не обтяжливо:

  • Візьміть 1 частина оцту і розбавте 5 частинами води (1 ст. ложка + 5ст. ложок);
  • Вимкніть на прасці подачу пара;
  • Залийте розчин в резервуар для води;
  • Увімкніть праску на максимальний нагрів;
  • Коли праска нагріється, вимкніть його і залиште на 10 хвилин;
  • вилийте розчин.

Не забудьте: включати подачу пара, коли в пристрій залитий очищающий розчин, категорично не можна!

Такий нехитрий алгоритм дій значно подовжить роки служби вашого приладу. В будь-якому випадку, це простіше, ніж ремонт або покупка нової техніки.

І, наостанок, порада від майстрів з сервісної служби по ремонту електроприладів: ніколи не залишайте в прасці воду після завершення процесу прасування. Вилити залишки - займе кілька секунд, зате захистить праска від непотрібної корозії.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *