Вплив якості питної води на здоров'я людини
переоцінити вплив води на організм людини неможливо. воду не можна замінити ніякими продуктами або ліками. Вона розносить кисень в усі тканини і клітини тіла, очищає судини і забезпечує змащення суглобів, живить клітини, вимиває з організму паразитів і очищає його від шлаків, бере участь у всіх хімічних процесах клітин і просто не дає нам засохнути.
Досить часто погане самопочуття люди списують на рахунок хвороб і нестачі вітамінів, забуваючи, що вода і здоров'я людини - нерозривно пов'язані. давно доведено, що зниження рівня води в організмі всього на 2% може викликати нудоту, сонливість і загальну слабкість; більш ніж на 10% – головні болі, розсіяне свідомість, м'язові судоми, порушення зору і слуху; a pri 25% – настає летальний результат.
Багаторічні дослідження вчених дозволили зробити висновок про те, що причина багатьох захворювань організму - зневоднення. Наприклад, тромбоз - найбільш часта причина інфарктів, інсультів або раптової зупинки серця. Настає він через підвищення густоти крові, тобто підвищення згортання, яка безпосередньо залежить від кількості води в організмі. Або остеохондроз хребта, при якому в'язке тіло міжхребцевих дисків «кам'яніє». Це теж наслідок обезводнення.
Вплив якості води на організм людини
Вплив хімічного складу води на здоров'я людини давно вивчається дослідниками різних країн.
Основні висновки, до яких вони прийшли, полягають в наступному:
- Найбільш сприятлива для організму проста сира вода. Звичайно не та, що тече з кранів міських багатоповерхівок. Цю воду потрібно очищати фільтрами або купувати вже очищену;
- Кип'ячену воду бажано використовувати відразу ж для приготування гарячих напоїв і ніколи не кип'ятити двічі, так як в ній містяться солі важких металів;
- Джерельну воду можна пити, тільки будучи повністю впевненим у її чистоті;
- Мінеральну воду потрібно пити курсами. Постійне її вживання може порушити мінеральний баланс організму;
- Від газованої води краще повністю відмовитися. Вона не тільки не насичує організм вологою, але додатково зневоднює його. І це – беручи до уваги проблем з шлунково-кишковим трактом.
Вплив питної води на організм людини залежить і від її жорсткості.
Як впливає жорстка вода на організм людини
Жорсткість води - це показник кількості розчинених у ній солей магнію і кальцію. М'яка і жорстка вода різна за смаком, але зрозуміти це можна тільки довго вживаючи одну воду. Виміряти жорсткість води можна спеціальним приладом, а ось зрозуміти, що вода в крані жорстка можна по нальоту на чайнику, що залишився після кип'ятіння.
У чому ж полягає, в даному випадку, шкода води для здоров'я людини:
- Розвивається сечокам'яна хвороба, через велику кількість солей у воді, які не встигають виводиться;
- Прискорюються процеси старіння. Жорстка вода сушить шкіру, що позначається на її стані і ранньому «зів'яненні»;
- Розвиваються захворювання шлунково-кишкового тракту;
- Погіршується стан волосся, шкіри голови і нігтів.
Завдається шкода і побутових приладів: забиваються крани, зменшується тепловіддача радіаторів, виходять з ладу пральні машини, електрочайники, праски. Для боротьби з жорсткістю можна застосовувати кип'ятіння, фільтрацію, а для приладів використовують спеціальні таблетки і порошки, пом'якшувальні воду. Не варто забувати, що занадто м'яка вода теж не принесе користі. Через брак мінералів можуть розвинутися хвороби серця і судин, постраждати зуби і скелет в цілому.
Користь води для здоров'я людини
Людський організм більше ніж на 70% складається з води, але сам її виробляти не може. Тому своєчасне, у повному обсязі, заповнення цього вкрай важливого ресурсу служить джерелом здоров'я, високої активності і довголіття людини.
Вплив води на здоров'я людини проявляється в роботі нервової та лімфатичної системи, серця, нирок, печінки, стані шкіри, нігтів і волосся. Постійна нестача її в організмі призводить до головного болю, стомлюваності, надмірної ваги, підвищення тиску, болів в суглобах, утворенню каменів в жовчному міхурі і нирках, постійним запорів і проблем з кишечником.
Слід звернути увагу, що, кажучи про воду в організмі, мається на увазі саме чиста вода, а не напої або рідкі страви. Тільки її кількість і процентне співвідношення має значення для забезпечення гарного самопочуття і нормального функціонування людського організму.
Така норма розраховується для кожної людини індивідуально і залежить від комплекції і виду діяльності. Для людей з надмірною масою тіла, зайнятих на важких фізичних роботах або спортсменів норма буде вище, ніж для людей худорлявих або з пасивним способом життя. але, в будь-якому випадку, вчені рекомендує пити не менш 1,5 літрів води в день.
Як вода впливає на схуднення організму сьогодні знають всі. Але тільки той, хто не просто почув, а й прийняв до дії цю інформацію, знає: навіть не змінюючи раціон і не навантажуючи себе фізкультурою, можна значно скинути вагу. Просто додай води.