Фільтри для води, користь чи шкода?
Сьогодні найпоширенішим джерелом питної води в житлових приміщеннях є відфільтрована вода. Пропущена через фільтраційну систему водопровідна вода, за запевненням виробників фільтрів, повністю очищається від нітритів, солей важких металів тощо. користувачів запевняють, що рідина очищається як на сучасних промислових підприємствах.
але, детальне вивчення технологічного процесу очищення через фільтри показало, що заявлені виробниками характеристики відфільтрованої води не відповідають нормам питної води.
Фільтри для води шкідливі? Однозначно можна сказати, що вони не очищають водопровідну воду від шкідливих мікроелементів. використовуючи фільтри, ми очищаємо воду з водопроводу. А вона вже, перед подачею до споживача, проходить очищення і знезараження.
Нові фільтри дійсно очищають водопровідну воду від небезпечних домішок. Вони видаляють абсолютно всі бактерії, від чого вода стає дистильованою. Тільки в такий рідини немає необхідних людському організму мікроелементів. Через нестачу мінералів починається порушення обмінного процесу, виникають патології кісткової системи та серцево-судинні захворювання.
Сьогодні виробники фільтрів для домашньої очищення води пропонують користувачам три різновиди.
Фільтрація зі зворотним осмосом
Якщо використовується цей фільтр, то водопровідна вода повністю очищається від присутності солей. Знищуються всі бактерії: шкідливі, і вони, які роблять воду корисною для організму. У підсумку ми п'ємо мертву воду. Якщо довго пити таку рідину, сольовий і водний баланс в організмі просто порушиться, що призведе до різних патологій.
Прості проточні фільтри
Цим фільтрам потрібен постійний протока води. Коли довгий час фільтр не працює, не вмикається, то всередині починається накопичення всіляких бактерій. Вони потраплять в організм, як тільки людина вип'є не втік в каналізацію першу порцію відфільтрованої рідини.
Вугільні фільтри в глечиках
Численні досліди доводять, що вугілля може очищати воду. але, використання вугілля у фільтрах є не самим грамотним рішенням. Вугілля відноситься до пористих речовин. Коли через нього пропускається кілька разів водопровідна вода, то вугілля частина шкідливих елементів залишає в порах. Просто так їх очистити не вийде. Потрібна повна заміна катріджа.
Якщо катридж довго не міняти, то настане момент, коли у вугільній губці назбирається безліч шкідливих мікроелементів. проконтролювати момент, коли ці речовини почнуть з фільтра потрапляти в фільтр воду, неможливо. Ось і виходить: не очищення, а, навпаки, забруднення.
зрозуміти, працює вугільний фільтр або термін служби закінчено, не можна. спосіб, як обчислити той момент, коли фільтр стане просто небезпечним для життя людини, поки не придумали. Плюс ми стикаємося з психологічним фактором. Адже коли споживач встановив вугільний фільтр і використовує відфільтровану воду для пиття, він думає, що у нього все під контролем. Що якість води, яку він п'є, на високому рівні. На тому рівні безпеки, який йому обіцяють виробники фільтрів. Раз система очищення включена, то можна розслабитися і нічого не робити. На жаль, не можна. Так як якість відфільтрованої води через вугілля ніким не контролюється.
Вода з фільтра: користь і шкода одночасно. Сучасні фільтри для очищення водопровідної води відмінно справляються від позбавлення її від хлору. Таку рідину застосовують для вмивання і приготування їжі. Пити тільки її не треба!
мінуси фільтрації
На поверхні, що фільтрує забруднені частинки затримуються. але, пори фільтра затримують їх тільки частково. Фільтр ефективний, поки він новий. Після закінчення часу фільтруючий елемент знизить свою ефективність, і, відповідно, якість води також знизиться. фільтри, використовуються для доочищення малоефективні, якщо водопровідна вода техногенна, з забрудненнями і бактеріями.
Чим небезпечні фільтри для води? Фільтруючи грязьові частки з води, вони накопичують її в собі. навіть припустивши, що все «здобуті» шкідливі мікроелементи в фільтрі зв'язалися в єдину масу, то енергоінформаційна зв'язок шкідливих елементів і відфільтрованої води нікуди не дінеться. Адже поки ще не придумали винахідники самоочищаються очисних фільтрів.
Молекули корисних речовин мають практично однакові розміри з забрудненими частинками. І через фільтруючі елементи видаляються більшість і корисних, і шкідливих часток. Вода без мінералів користі організму не несе. Деякі сучасні фільтруючі системи оснащуються спеціальним пристроєм мінералізації води. Тільки це приносить більше шкоди, ніж користь. Штучні мінеральні добавки ніколи не зможуть замінити природні солі. Штучно створені мінерали організм засвоює з великими труднощами, так як потрібні витрати енергії на їх засвоєння.
Вода, пропущена крізь фільтруючу установку, дуже рідко змінює окислювально-відновний потенціал, баланс кислоти і луги, поверхневий натяг і інші характеристики. Змінюється лише концентрація домішок. Виробники контролюють тільки відсутність бактерій і насичення рідини мінералами.
Регулювати всі водні параметри фільтрами дуже складно. Коли один-два параметра можна відрегулювати, то оптимізація інших призводить до збитку якості води. Ось і відповідь для споживача: шкідливі фільтри для води? І чи є сенс їх встановлювати.