Чим небезпечна вода з під крана. Чи можна її взагалі пити?

Чим небезпечна вода з під крана

Думки з приводу того, чи можна пити воду з крана, розділилися. Хтось вважає її абсолютно безпечною, інші ж переконують у протилежному. так чи можна пити воду з крана? спробуємо розібратися.

Трохи цікавих фактів і статистики

Якщо вивчити статистику, то назвати її втішною не повернеться язик. Споживання людиною води за 50 років, в середньому, близько 45 т. З огляду на, що вода з домішками, то всі вони потрапляють в організм людини під час пиття. За цей час в організмі людини виявляється приблизно 15-16 кг хлоридів, а це близько двох відер хлорки. Кількість «випитих» нітратів досягає 2 кг, а заліза - 14-15 м (приблизно два цвяха), алюмінію - 23-24 м (відповідає ложці).

В ході проведення досліджень водопроводу, було встановлено, що рівень його зношеності досягає 50 і більше відсотків. А якщо брати до уваги те, що водопровідні труби розташовуються поблизу каналізаційних, то при виникненні процесів гниття і корозії можливе попадання шкідливих речовин в воду, яку ми маємо в крані. Особливо часто з цим доводиться стикатися жителям старих будинків, в яких давно не проводилася заміна комунікацій.

Деякі країни строго стежать за станом водопровідних і каналізаційних труб, тому їх вода в крані придатна для пиття. цікаво, де можна пити воду з-під крана? У Франції, Норвегії, Швейцарії, Італії, і в деяких інших країнах.

Тепер ми знаємо, чим небезпечна вода з під крана. Але є й інше.

У чому небезпека води з-під крана?

причини, за якими варто відмовитися від вживання для пиття водопровідної води, такі:

  • Водопровідна вода очищається хлоруванням, при цьому, концентрація речовин у воді досить висока (0,2-0,4 мг / л). При регулярному тривалому вживанні хлорованої води, хлор накопичується і викликає серйозні наслідки. відомо, що речовина негативно впливає на слизові оболонки органів, зокрема, на шлунково-кишковий тракт, і здатне розвинути зростання ракових клітин в організмі. Страждає від хлору не тільки шлунок, але і серце, судини, легкі. При підвищеному вмісті речовини виникають серйозні захворювання - астма, ішемія, і багато інших. Ще одне вплив хлорованої води - алергія шкіри і поява подразнень. Тому відповідь на питання небезпечна здоров'ю хлорована вода з крана очевидний - небезпечна!
  • Вода, що надходить з водопроводу, містить у великій кількості залізо. При накопиченні і осіданні цієї речовини в нирках виникають складні захворювання, з'являються камені. А значить, вода в крані - небезпечно.
  • Наявність нітратів у водопровідній воді призводить до кисневого голодування мозку і інших органів в організмі людини. Порушується робота центральної нервової системи, серцево-судинної. Якщо вагітна жінка вживає багато води з нітратами, то це може привести до затримки і розвитку патологій плода. Тому, важливо приділяти увагу якості вживаної води, і стежити за кількістю.
  • Наявність солей металів, кальцію і магнію, у водопровідній воді, чинять негативний вплив на організм людини і не тільки. труби, сантехніка, побутові прилади, покриваються нальотом, який дуже важко очистити. Тому можна тільки уявити, що відбувається з органами і судинами при вживанні такої води. Тому відповідь на питання можна пити воду з крана, думаємо, буде зрозумілий для кожного.
  • Зміст у воді алюмінію негативно впливає на клітини печінки, і при значному накопиченні призводить до руйнування її тканин. також алюміній, проникаючи в мозок, порушує роботу центральної нервової системи, викликаючи ряд проблем і серйозних наслідків.
  • Проникання каналізаційної води в водопровідні труби - проблема, яка характерна домівках, де труби вичерпали свій експлуатаційний ресурс і піддалися корозії. Наявність патогенних організмів і різних бактерій може викликати серйозні інфекційні захворювання - дизентерію, сальмонельоз, тиф та інші.

Враховуючи вищесказане, питання чи можна пити воду з-під крана, виникатиме у людей рідше, а згодом і зовсім перестане бути актуальним через очевидність проблеми.

Що вказує на погану якість водопровідної води?

Щоб зрозуміти, небезпечна вода з під крана, необхідно зробити її аналіз. Для з'ясування складу і якості води досить звернутися в лабораторію і надати зразок свіжої води в закритій пляшці. Коли результати будуть готові, ви дізнаєтеся, що, крім води, проникає в ваш організм.

Читайте в наступній статті:  Чому не можна вживати воду з вуличних автоматів?

Але можна піти і легшим шляхом - вивчити ознаки неякісної та небезпечної води в крані. це:

  • вода мутна. У придатною для пиття воді не повинно бути каламутності, тому якщо через заповнений водою склянку нічого не видно, значить у вас - погана вода.
  • Будь-який відтінок води свідчить про її непридатність для пиття. жовтий, рудий, коричневий, зелений або іншого - не важливо. Якщо вода не безбарвна, то вона погана.
  • Наявність будь-якого запаху має насторожити.
  • Поява осаду через деякий час після того, як вода була набрана в ємність. В разі, якщо помітний осад у вигляді різних домішок, то в цій воді перевищена норма солей і металу.
  • Вода неприємна на смак. гіркота, присмак металу, кислоти - все це говорить про те, що вода небезпечна.

як бачимо, можна і без аналізу зрозуміти, небезпечно пити воду з крана.

Способи поліпшення якості води

Для того, щоб вода була придатна для пиття, була безпечною для дорослих і дітей, важливо своєчасно подбати про поліпшення її якості. Існує кілька способів:

  • Використання фільтра. Даний метод є найбільш ефективним, адже в процесі фільтрації затримуються різні домішки, містяться в складі води. Але важливо правильно підбирати систему фільтрації виходячи з особливостей води. Є обладнання та прилади, які призначені для очищення рідини від великих домішок, а є такі, які затримують навіть найдрібніші частинки. Можливий монтаж фільтра на кран, в водопровід, або використання фільтрів-глечиків.
  • процес відстоювання також ефективний, і перевірений багатьма людьми. Досить наповнити будь-яку ємність (бажано скляну) водою і залишити на кілька днів (або мінімум на ніч). Через деякий час можна помітити, що на дні з'явилися дрібні або великі частинки.
  • кип'ятити воду. Даний спосіб дає можливість знищити наявні у воді патогенні організми, але не позбавляє від солей, металів і інших домішок. Мінус такого методу в тому, що певним бактеріям може знадобитися не менше 15 хвилин кип'ятіння, щоб загинути. Але при цьому через випаровування води концентрація шкідливих домішок (солі, метал), підвищується. На питання, чи можна пити гарячу воду з крана, сміливо відповідаємо - ні. У крані вода не нагрівається до температур, здатних знищити мікроби і бактерії, а значить, всі вони зберігаються і потрапляють в організм людини.
  • заморозити воду. Цей метод ефективний тільки в тому випадку, якщо при заморожуванні здебільшого води зливається залишок з пляшки. цей залишок, який замерзає довше, являє собою суміш металів і солей. Тала вода буде значно чистіше, але, все ж, ідеальним даний спосіб вважати не можна.
  • Використання активованого вугілля в якості сорбенту для шкідливих речовин. Досить додати кілька таблеток в ємність з водопровідною водою і залишити на 7-8 і більше годин.
  • Сріблення - один із способів очищення води. Під впливом іонів металу склад води поліпшується, але повного очищення не відбувається.

Тому, якщо вас цікавить питання, яку воду пити з крана можна, то відповісти на нього можна так - тільки в інших країнах з гарною системою водопроводів або після замовлення доставки питної бутильованої води.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *