Вода відноситься до неорганічних з'єднанню, унікальна речовина, без якого існування життя на Землі просто неможливо. Всі біохімічні процеси проходять тільки за участю води. Вона ж виступає в якості розчиняє речовини. Причому здатна вона розчиняти як органіку, так і неорганіки.
З самого народження і до останніх миттєвостей життя ця життєдайна волога супроводжує людину. При народженні маленький чоловічок на 75% складається з води. А організм людей в старості вже тільки на 50% складається з неї. Прожити людині без цієї рідини неможливо, зневоднення призводить до смерті.
Дана стаття про важливість пиття, про вибір корисної для організму вологи. Ви дізнаєтеся, яка вода безпечна для здоров'я, як від неї отримати максимальну користь.
Яка краще?
Більшість сучасних людей, будучи добре поінформованими про стан екології, задаються питанням: яку ж воду сьогодні можна пити?
Адже п'ємо ми її, практично ніколи не замислюючись, звідки вона до нас надходить. А адже це важливо, так як ми споживаємо рідина повинна бути якісною і корисною організму.
Для визначення корисності потрібно враховувати критерії:
- природність походження, тобто. видобуток з підземних свердловин, ключів;
- відсутність будь-яких штучних домішок;
- уникати глибокого очищення осмосом: відбувається очищення від усіх (корисних і шкідливих) солей;
- рідина з джерела повинна мати слабку мінералізацію (0,5-0,75 г / л).
Всі необхідні для організму людини мікроелементи має вода, але виключно природного походження. звісно, в природному вологи знаходяться, крім корисних елементів, і шкідливі частинки. також, проходячи крізь грунт, вода забруднюється. Звідси запитання багатьох користувачів: безпечна для здоров'я сира вода?
яку пити: сиру або кип'ячену?
безсумнівно, оптимальним варіантом буде вживання сирої води. Вона містить безліч мікроелементів. У природному вигляді молекула води не порушена, людський організм її легко засвоює. Часто можна почути, що сиру воду іноді називають «живою». Саме така надходить в організм рідина здатна брати участь в клітинної регенерації. Вона не дає можливість утворюватися вільним радикалам.
Це все чудово, поки розбір достоїнств сирої вологи не стосується недоліків. Адже вона містить часто і мікроби, і токсичні частки. Таку воду просто необхідно кип'ятити перед вживанням.
Ось тільки користі від кип'яченої рідини організму немає ніякої. Після кип'ятіння вона не тільки марна, але і шкідлива. І назва «мертва» - це про кип'яченої рідини.
Її основні характеристики:
- істотне зниження кількості кисню після кип'ятіння;
- під час кип'ятіння необхідні для людського організму солі перетворюються в нерозчинний осад;
- коли кип'ятиться водопровідна вода, то що міститься в ній хлор перетворюється в токсин, і, накопичуючись в організмі, починає провокувати розвиток онкологічних новоутворень;
- в кип'яченої рідини через 24 години починається процес розмноження мікроорганізмів через зміну структури молекули води.
Коли ми розглядаємо користь і шкоду кип'яченої води, то важливо підходити до цієї оцінки виважено. Безпека за все, що потрапляє в наш організм, ніхто не скасовує. гарантій, що природна волога безпечна, тобто в ній відсутні мікроби і небезпечні мікроелементи, немає! Відповідаючи на логічне запитання про корисність «мертвої» рідини, констатуємо, що користь її виключно в безпеці.
Безпечна кип'ячена цілюща волога при використанні повинна «підкорятися» деяким правилам.
- Не можна сиру рідина відразу кип'ятити. Вона повинна 2 години відстоятися.
- Вимикати електрочайник або знімати ємність з вогню потрібно до моменту закипання води. Вона тоді вже буде обеззараженной, а ось частина мінералів і солей ще не встигнуть стати нерозчинним осадом, і будуть засвоєні організмом.
- Тривалий час (довше 24 годин) прокип'ячену рідина зберігати не можна.
Кип'ятити для пиття слід рідина природного походження. Саме вона містить мікро- і макроелементи, в яких потребує людський організм.
Питна вода безпечна для здоров'я?
Сьогодні для споживачів залишається відкритим питання: безпечна рідина, поточна з-під крана, з природних джерел і бутлів? І чи є користь для людини?
За вимогами всіх ГОСТів і санепідемстанцій з крана тече безпечна рідина. Це завдяки сучасним очисним системам. Ось тільки практично у всіх містах водопровідна система не змінювалася з радянських часів. Зношеність труб призводить до перевищення показників заліза і хлору у водопровідній воді. немає гарантій, що в трубах відсутні мікроби і органічні частки.
найбезпечніше, якщо з підземних свердловин рідина транспортується в водопровід. Це ідеальний варіант, але на практиці все інакше. У будинках, квартирах, офісах і інших приміщеннях з-під крана біжить водопровідна вода, видобувається з наземних водойм. Так, вона проходить повноцінну очистку. але, якісної її назвати складно.
Найкорисніша питна рідина
Що ж нам можна пити щодня? Це питання має хвилювати кожної людини!
Часто виникають дискусії, коли мова заходить про бутильованої, джерельною, кип'яченої або воді з-під крана. Одні споживачі купують лише в бутлях, а інші спокійнісінько п'ють то, що поставляє водоканал.
зупинимося докладніше, що все-таки пити людям кожен день. І при цьому залишатися здоровими, що досить важливо.
водопровідна
Вода з водоймищ попередньо очищається на водопровідних станціях, там же проходить і дезінфекцію. Всі її показники відповідають прийнятим нормам. Така рідина безпечна для пиття, але пити її практично неможливо. Коли немає вибору, немає можливості використовувати інші види цілющої вологи, важливо дотримуватись рекомендацій:
- Налити рідина в ємність і відстояти протягом 2 годин. далі кип'ятити, не доводячи до кипіння. Вжити протягом доби.
- Використовувати фільтраційні системи.
- Залишити рідина в ємності відстоюватися на 2 години, для пиття використовувати тільки верхню частину. Тільки треба врахувати, що токсини і шкідливі солі важких металів частково збережуться.
бутильована
У порівнянні з рештою різноманітністю рідин, бутильовану вважають оптимальним вибором. Це сира вода, яку перед фасуванням в бутлі попередньо на виробництві очищають. Її безпечно вживати. Фасується вона в різні ємності, від 3 літрів і вище. Для бутильованої води існує рейтинг.
Пити рідину бажано вищої або першої категорії:
- Вища категорія: очищається щадними методами, видобувається з артезіанських свердловин, проходить знезаражування ультрафіолетом. Це повноцінна волога, яка володіє характеристиками внутрішнього середовища людського організму.
- перша категорія: це водопровідна вода, яка очищається найсильнішими фільтрами. У неї додають мікро- і макроелементи штучно за допомогою мінеральних розчинів.
Здавалося б, бутильована рідина відмінний варіант для щоденного пиття. але, тут є підводні камені. Волога буде корисна, якщо очищення проводилася за правилами. Не секрет для споживачів, що деякі виробники економлять на процесі очищення або виконують її неякісно. Часто анотація на етикетці абсолютно не відповідає вмісту бутлі. Низька якість підтверджується зазвичай контрольними закупівлями.
Щоб споживачеві зрозуміти, як вибрати гарну бутильовану воду, потрібно враховувати:
- виробника. Надійніше буде компанія, яка на ринку продажів працює давно. Уникати треба компаній-одноденок.
- Зовнішній вигляд бутлі. Якісна упаковка і етикетки, якість пластика говорять про сумлінному виробника.
- "Сарафанне радіо". Люди зазвичай знають, вода якої компанії краще, а в якій фірмі купувати не варто. Тому багато споживачів перед покупкою цікавляться думкою «народу».
Якщо необхідно упевнитися в якості бутильованої рідини, можна відвідати лабораторію, і перевірити «Aqua360» на якість і безпеку.
джерельна
ця вода, перш ніж потрапити до споживача, проходить природне очищення, поки ключ пробивається через шари грунту на поверхню. Джерельна рідина не має шкідливих мікроорганізмів. Також вона насичується мінералами, поки проходить крізь грунт.
При виборі такого джерела для пиття, враховують місце розташування джерела. Якщо він знаходиться біля жвавої автотраси або промислового заводу, або поруч з містом, варто відмовитися від цього джерела. Безпечної і кришталевої по чистоті ця вода не буде.
У регіонах на сьогодні є багато джерел, де вода з них відноситься за всіма характеристиками до вищої категорії. Найвідоміші «приватизовані», мають паспорта, доступ до них обмежений.
Зазвичай з таких джерел воду продають в пляшках. Недобросовісні виробники часто замість джерельної «підсовують» споживачеві артезіанську воду. Тому при покупці звертайте увагу на назву джерела, який вказаний на етикетці, і виробника.
Хто сам намагається набирати джерельну воду, стежте за станом своєї тари. Для безпеки робіть проби цієї цілющої вологи в лабораторіях.
мінеральна
Мінералку видобувають із природних джерел. Вона містить макро- та мікроелементи з глибоких шарів ґрунту. Проходячи через ґрунт, волога природним шляхом насичується мінеральними речовинами.
Залежно кількості солей, мінеральну воду поділяють на 3 групи:
- Лікувальна мінералка - з мінералізацією від 8 г / л;
- їдальня – рідина, має мінералізацію до 1 г / л;
- лікувально-їдальня – мінералка з показниками 1-8 г / л.
Розглянемо кожну групу, щоб зрозуміти, чим кожна мінералка корисна.
їдальня
Це безпечна для здоров'я вода. На організм вона активно не впливає. Таку рідину показано пити при інтоксикації., при гострих захворюваннях ШКТ, після отруєння. Дієтологи та лікарі не рекомендують її пити постійно. Заміна звичайної води мінеральної їдальні не допускається. До 12 років не рекомендовано без призначення педіатра вживати її дітям.
Лікувально-мінеральна
Призначається лише за показаннями. Дозування, кількість днів курсу призначати повинен лікар. Мінералка має протипоказання, потрібно слідувати рекомендаціям фахівця.
Лікувально-столова
Також призначається лікарем. Є свідчення та протипоказання. Після пройденого курсу можливий самостійний прийом за дотримання рекомендацій.
фільтрована
Багато споживачів широко використовують для пиття фільтровану воду. Тому встановлюють на кухні системи зворотного осмосу. На сьогодні цей спосіб вважається найекономнішим, щоб використовувати з-під крана щодо якісну рідину.
Оскільки фільтрів сьогодні безліч, то підібрати необхідний спеціаліст. А для цього вам потрібно зробити аналіз рідини, що тече з крана.. Це потрібно, щоб зрозуміти, який фільтр слід встановити. Адже кожен з них має особливу основу очищення.
Дотримуйтесь правил, щоб цілюща волога після фільтрації була і безпечна, і корисно:
- грамотний підбір фільтра для очищення конкретних частинок;
- завчасна заміна картриджів, не треба чекати, поки закінчиться термін дії, який вказав виробник;
- періодично робіть аналіз фільтрованої рідини, щоб зрозуміти, чи допомагає очищення фільтром.
Фільтри зворотного осмосу
Їх відносять до універсальних фільтрів, які очищають водопровідну рідину від усього: від шкідливих частинок, від корисних та не корисних мінеральних солей, від бактерій. Чи принесе користь організму така вода? безсумнівно, вона безпечна, адже проходить повне очищення. Під час фільтрації фільтрами зворотного осмосу водопровідна вода стає дистильованою., тобто без солей.
У фільтрах зворотного осмосу також можливе проникнення сполук хлору крізь мембрану. Ці сполуки канцерогенні, здатні викликати онкологічні патології.
Виконують очищення рідини лише конкретних шкідливих речовин.. Тому перед покупкою проводять лабораторний аналіз водопровідної вологи.. Без дослідження немає сенсу встановлювати фільтр.
У картриджах відбувається спочатку накопичення патогенних організмів., потім їхнє розмноження. І стан води стане лише погіршуватися.
Талая
Кілька років тому широко рекламувалися корисні якості талої води. А саме, що її будова молекул позитивно позначається на стані організму.
вважається, що ця рідина активізує метаболічні процеси, зміцнює імунну систему, знижує холестерин.
Ось тільки вдома зробити корисну талу воду не вдасться. Навіть при розморожуванні та зливі верхньої частини, 100% впевненості, що віддалилися всі шкідливі домішки, немає.
Колодязна
І сьогодні колодязі не рідкість у селах та селищах. Не можна сказати, що колодязні джерела безпечні, особливо не перевірені лабораторно.
Навіть у закриті колодязі може потрапити сміття та дощові потоки. А ще відбувається забруднення колодязів стічними водними джерелами.. При лабораторному дослідженні виявляється збільшений вміст сульфатів, нітратів та заліза.
На жаль, часто колодязна вода не придатна для пиття через низьку якість.
Що давати дітям?
Наразі виробники випускають дитячу воду, проходить численні перевірки на якість. Знижена кількість солей ідеальна для дитини, вода слаболужна, як і рідини в дитячому організмі.
Можна до трирічного віку вживати кип'ячену бутильовану воду. Після трьох років її можна давати дитині не піддаючи обробці.
Є думка, яку пропагують деякі фахівці, що після 1 року дітям можна пити чисту воду без кип'ятіння. головне, щоб вона була якісною.
Деякі педіатри не радять купувати дитячу воду. Акцент роблять на тому, у ній мінімальна кількість мінералів. І така рідина з організму дитини їх буде тільки вимивати..
Кожен з батьків вирішує сам, чим напувати свою дитину. Важливо тільки, щоб дорослі та діти пили лише якісну воду.