З чого повинна складатися питна вода
У води, яку ми щодня вживаємо, немає ніякого присмаку, кольору або аромату. Але в ній містяться корисні для людського організму речовини. Мінеральні речовини надходять в організм разом з рідиною. це кальцій, селен, йод, фтор та інші. Їх дефіцит або надлишок може привести до порушень в роботі організму. Необхідно максимально серйозно ставиться до вибору питної води. Існує за хімічним складом питної води ГОСТ, з яким вона повинна відповідати.
критерії якості
Питна природна вода добувається з підземних джерел, численних артезіанських свердловин або очищається за допомогою цеху з водопроводу. На її склад і властивості впливає вид грунту та інші особливості місцевості, де вона видобувається. Здобута в одному місці містить велику кількість заліза, в іншому – підвищений вміст кальцію або майже не містить солей. Але кожна різновид може бути корисна для людини і не завдавати шкоди.
Фахівці врахували можливі особливості, і визначили середні значення для хімічного складу речовини. Можна сказати, що це ідеальний склад питної води:
- Кислотність позначається як pH, в нормі дорівнює 7 (в цьому випадку вода буде нейтральною), якщо рівень менше 7 - показник кислотності підвищений, більше 7 - вміст лугів в складі підвищено;
- За змістом в речовині мінеральних компонентів визначається жорсткість. Найчастіше підвищений вміст кальцію і магнію. Чим цих компонентів більше, тим рідина жорсткіше. При низькому вмісті вона м'яка. Занадто висока жорсткість шкідлива для здоров'я (з підземних джерел). Показник не повинен бути вище 7,00 мг / екв / л;
- Наявність будь-яких органічних сполук називають окисляемостью. Параметр говорить про те, наскільки вода забруднена;
- Оптимальний вміст в складі водорозчинних солей у відповідності зі стандартами питної води становить від 200 мг/л до 400. З них мінімальний вміст кальцію повинно становити 25,0 міліграмів на літр, а магнію - 10,0 міліграмів на літр.
Допустимий вміст бактерій на кубічний сантиметр становить 100. близько 80% солей доводиться на карбонати, близько 13% – на сульфати, решту становлять інші солі.
важливо! В результаті досліджень з'ясовано, що на організм найбільш сприятливо вплине та вода, в якій міститься найменше число мінералів (близько 30 мг / л). У місцевості, де склад мінералів підвищений в десятки разів по відношенню до норми, ступінь захворюваності онкологією значно зростає. При високому рівні заліза підвищується ризик захворювань серця, але недолік речовини теж шкодить здоров'ю.