Чи треба поїти новонародженого водою?

поїти новонародженого водою

Чи треба поїти новонародженого

З немовлятами, які мають в доступі материнське молоко, питання потрібно напоїти водою новонародженого, зустрічаються рідше. Педіатри схильні вважати, що природа створила грудне молоко досконалим, в материнських грудей суміщені харчування і вода. Молодим мамам пояснюють, що дитина отримує вітаміни, мікроелементи, воду з молоком, додатково поїти грудничка не обов'язково, навіщо втручатися в природу.

Типи грудного молока

У всі часи, як і зараз грудне вигодовування знаходиться на п'єдесталі в порівнянні з іншими способами годування. Для мами грудне вигодовування закриває багато питань, виключає складності, забезпечує здоров'я дитю. Простий процес годування укладає в собі складний механізм, створений природою. перше молоко, "Переднє", потрапляє малюку в рот з маминих грудей, виконує функцію пиття, "Заднє" гущі по консистенції, концентроване, поживна, виконує роль їжі. Мудра природа змінює склад молока в залежності від клімату, пори року, довкілля. У жарку пору літнього періоду молоко грудне рідке, з настанням холодів стає густішим, підвищується калорійність.

Результатом різних факторів малюк отримує їжу альтернативну грудного молока, ситуація зовсім інша, контролювати кількість води, їжі повинна мама, грунтуючись на знання.

  • Чи треба поїти новонародженого водою на штучному харчуванні? Суміш в своєму складі має більше білка, в засвоєнні важливу роль відіграє вода. В даному випадку постійно напувати малюка – це правильно, навіть обов'язково. Воду дають між годуванням.
  • Пиття допомагає розщепити білок в організмі, потрібну кількість рідини запобігає виникненню закрепів, які в даному віці є частою проблемою. Якщо недостатньо води, кал щільний, сухий і складно виводиться.
  • Зняти гикавку реально за допомогою води, яка пом'якшує спазм діафрагми і гортані, покращує стан. Причиною гикавки стають некомфортні умови, можливо малюк замерз, заковтнув повітря під час споживання їжі, гикавку може викликати роздратування, стрес. У першому випадку необхідно зігріти дитини, укутати, тепліше одягнути, у другому – підняти у вертикальне положення, заспокоїти, якщо причиною неприємного стану ставстрес. При усуненні причини виникнення гикавки, після зняття спазму водичкою, симптомом не відновиться.
  • Пиття при підвищеній температурі допомагає вивести з організму шкідливі речовини, налагоджує процес терморегуляції. Дитина втрачає рідину, її потрібно відновити шляхом допаивания.
  • поїти важливо, якщо організм знаходиться в стані різкого зниження рідини, в період проносу, блювоти, рясного сечовипускання. Воду варто пропонувати часто, щоб малюк пив стільки, скільки йому хочеться.
  • припущення, що рясне пиття допомагає позбутися від жовтяниці у новонароджених більше помилково. Це думка не підтверджено, так як при жовтяниці в крові високий відсоток вмісту білірубіну, який не розчиняється у воді, тому вона не сприяє його виведенню з організму.
Читайте в наступній статті:  Що потрібно знати про дитячу воді для приготування суміші?

Воду тримати краще з окремою пляшечки. У разі природного вигодовування рідина дають з поїлки або ложечки, щоб малюк не кинув груди, через те, що з соски пити простіше. Допаювати грудничка починають разом з прикормом.

Варто подбати про температуру, вона повинна бути комфортною для пиття не холодною, не гарячою, спочатку приблизно дорівнює 36 ° С, температурі тіла. У віці 2-3 місяці водички можна охолоджувати до кімнатної t, 20 ° С.

Через годину після прийому їжі ідеальний час для малюка, щоб попити. Суміші дитячого харчування розводять водою, тому з їжею дитина отримує порцію рідини, найближчу годину його організм не потребуватиме ній.

Яка вода потрібна для допаивания

  • Вода з-під крана протипоказана дорослій людині, не кажучи вже про малюка. Дуже шкода, поставляється з водопроводу вода далека від досконалості, а здоров'я маленького організму на стадії формування не можна піддавати ризику.
  • В аптеках є спеціалізована вода для дітей, яку можна купити. Хороший виробник на етикетці вказує вік, склад мінералів. Малюкові до року потрібна не така мінералізація, як дітям старшого віку. Деякі виробники випускають серію води з вітамінами корисними організму немовляти. Краще купувати в скляній пляшці або з високоякісного пластику, це безпечно.
  • Корисна вода джерельна або артезіанська, головне щоб джерело був чистим і перевіреним.
  • Коли немає під рукою спеціальній дитячій води, то дати пити дитині можна звичайну без газу, або газовану, попередньо випустити з неї газики. Висока концентрація мінералів маленькому організму не підходить, склад повинен бути максимально нейтральний. Варто звертати увагу на етикетку, що там написано.
  • відмінна альтернатива – вода з домашнього фільтра, Зараз продаються різні очисні системи побутового призначення, призначені готувати воду безпечну для малюків. Даний спосіб отримання чистої води економічно вигідний і зручний.
  • Допускається кип'ячена вода, даний спосіб не зовсім правильний, але можливий, якщо інші варіанти недоступні. Кип'ятіння не очищує повністю від солей хлору, в той же час корисні солі йдуть в осад, вбиває мікроорганізми не тільки шкідливі, але і корисні.
  • Вирішити проблему можуть трав'яні відвари, які не тільки наповнюють питво корисними речовинами, допомагають вирішити питання зі здоров'ям, запобігти захворюванню. В даному випадку важливо, яку траву і коли давати малюкові, щоб не нашкодити. Під час коліків в животі добре поїти дитину укропной або фенхелевий водичкою. При порушенні і неспокої корисна м'ята і ромашка. Застуду полегшує відвар з липи. У продажу є спеціальні збори, чаї для новонароджених, які легко заварювати. Такі продукти проходять ретельний контроль і сертифікацію.
  • Категорично не можна додавати солодкість, щоб підвищити інтерес до пиття. Цукор робить негативний вплив на організм, погано засвоюється, викликає велику спрагу. Організм дитини влаштований так, що в здоровому стані сам знає, скільки йому пити і їсти. Якщо дитина відмовляється від води, значить в даний момент вона йому не потрібна.
Читайте в наступній статті:  Як правильно привчити немовляти пити воду?

Скільки повинен отримувати малюк на штучному вигодовуванні води щодня

Відповідь на питання чи потрібно поїти водою новонародженого вже отримано, тепер мама повинна знати, скільки її дитині необхідно рідини для нормального розвитку.

Коли батько пропонує малюкові поїлку, той сам вирішує, скільки йому пити водички, і чи потрібно взагалі. Насильно примушувати дитину до року не можна. головне, щоб пляшечка або поїлка з водою були у вільному доступі, щоб при бажанні дитина могла отримати необхідну порцію, частіше пропонувати, якщо малюк зовсім малий.

В спекотну погоду, при тривалому знаходженні на сонці, в задушливому приміщенні, давати воду необхідно немовляті раз в 20-30 хв. І навпаки, якщо температура навколишнього середовища нижче 20 ° C, то бажання пити у малюка практично зникне, що він отримує з їжею йому вистачає.

Температурою комфорту для немовляти часто вважають 24 ° C. В такому середовищі за добу малюк повинен отримати додаткове пиття від 60 до 100 мл. Дані цифри коливаються, є фахівці, які встановлюють норму в межах 50-200 мл. потрібно пам'ятати, що здоровий малюк сам візьме необхідну дозу, головне пропонувати йому. В ідеалі немає чітких норм, багато що залежить від індивідуальності дитини, пори року, кліматичних умов, на кількість вживаної води впливає навіть густота суміші.

Ні для кого не секрет, що є дітки обожнюють пити, є, які п'ють небагато. Шлунок новонародженого вміщує в себе 250 мл, на це значення орієнтується знає мама. Вона не засуне в дитини більше, ніж він може в себе вмістити. Якщо в шлунку конкретну кількість рідини, то туди поміститися менше суміші. Перед їжею рясне пиття не рекомендовано.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *