Серед найпоширеніших неорганічних сполук на планеті є вода. Вона - оптимальний розчинник і основне речовина для біологічних і хімічних процесів.
Без водних джерел живі організми на планеті припинять своє існування. Кругообіг води в природі дозволяє всьому живому отримувати життєво важливу вологу. Вона займає ключову позицію в процесі фотосинтезу. Без неї рослини не змогли б переробляти вуглекислий газ в кисень.
Людський організм складається з води. Вона транспортує до кожної його клітинці поживні елементи і кисень, а виводить шкідливі речовини. втрата 20% рідини організмом призводить до смерті людини.
Сприятливо впливати на здоров'я людини здатна не вся Питна вода. Дійсну користь нашому організму приносить тільки врівноважене в воді кількість мікро- і макроелементів. Саме їх врівноважене число забезпечує баланс води і солі, кислоти і луги.
Яку воду пити
Придатної питною водою за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я вважається вода, відповідна більш 100 параметрам. Розглянемо найважливіші пункти.
вчені, досліджуючи воду на питну придатність, на використання її для фізіологічних потреб людей, виділили основні критерії.
- Смак і запах
Хімічні елементи, наявні в рідині, дозволяють визначити її запах і смак. Як буде пахнути вода, залежить від препаратів, які використовувалися при її очищенні. Смакові якості питної води обумовлені присутністю в ній розчинених частинок. На смак вплинуть і такі чинники: місце розташування джерела, сезонність, органічні сполуки, мінеральний склад.
Розрізняють чотири основні смаки: кислий, солоний, солодкий, гіркий, інші ставляться до присмаком. Оцінка смаку виконується за шкалою в 5 балів. При нагріванні смак і запах стають сильнішими.
- склад
Чистота і безпека - головні вимоги, пред'являються ГОСТом до питної води. У рідини не повинні бути присутніми важкі метали, нітрити та нітрати, токсини і хлор. А також виключено наявність бактерій, вірусів, грибів.
Вода, яка подається з водопроводу, спочатку знезаражується хлором або містять хлор препаратами і проходить процес освітлення. В результаті з неї вилучені як бактерії, так цінні мікро- і макроелементи, які потрібні для організму. Після такого очищення вода має або нейтральний смак, або неприємний присмак хімії.
- Мінералізація
Мінералізація - інтегральний показник, що відображає загальну кількість розчинених у воді солей (не розділяючи солі на групи і класи). Мінерали знаходяться в воді, позитивно впливають на всі органи людини, забезпечуючи їх здоровий стан. Для клітин оптимальною вважається слабомінералізована вода.
Щоб людський організм повноцінно функціонував, в воді, яку ми споживаємо, має бути певна кількість мікро- і макроелементів. Надлишок мінералів організму також шкідливий. Наприклад, перенасичена солями мінеральна вода посприяє утворенню каменів в нирках, що призведе до сечокам'яної хвороби.
А от дистильована рідина, в якій відсутні мінерали, користі не приносить. А шкода істотний: відбувається вимивання з організму корисних елементів.
Поверхневий натяг
ПН вказує, який ступінь рідини у води, яка здатність розчиняти мікроелементи.
Рівень ПН бутильованої або водопровідної води становить 72,86 (10-3 Н / м), рівень ПН клітин організму дорівнює 43 (10-3 Н / м).
Рідина набагато швидше засвоюється, якщо має низький показник. У людському організмі вода настільки рідка, що вільно переносить всім органам поживні речовини і вимиває шлаки і токсичні речовини. Тому важливо, щоб споживана вода мала низький ступінь рідини, адже тільки тоді вона потрапить в клітку.
рН – це шкала, в ній відображена кислотність і лужність в рідких середовищах (концентрація іонів водню). шкала від 0 до 14, де 14 позначає максимум лугу, 0 - мінімум кислоти, а 7 - нейтральне позначення.
Сьогодні у багатьох жителів планети pH менше 7.0. Це означає, що відбувається закислення організму. Фахівці пов'язують це з харчуванням, яке у багатьох незбалансовано, і з екологічною обстановкою. Також це залежить від того, яку воду ми п'ємо.
Продукти харчування й рідини, які вживає сучасна людина, в більшості з рівнем кислотності вище норми. 97% їжі в результаті речового обміну перетвориться в кисле середовище.
вчені вважають, що підвищена кислотність веде до руйнування клітини, що в свою чергу призводить до руйнування тканин. Наслідок цього - розвиток різних хвороб і передчасне старіння всього організму.
Німецький лікар Отто Варбург, лауреат 2 Нобелівських премій, ще в 1931 м. виявив, що кисневий дефіцит (рН < 7.0) в здорових клітинах веде до злоякісних новоутворень. Справа в тому, що злоякісним клітинам для існування кисень не потрібен, на відміну від здорових клітин. Тому ці новоутворення з легкістю заповнюють кисле простір.
Приймачі Варбурга в 60-х рр. лабораторно довели, що коли уровеньpH = 7,5і більш, то ніякі хвороботворні мікроорганізми не можуть розмножуватися в лужному середовищі. І тільки при такому рН імунна система починає боротьбу з усіма патологіями в організмі.
Щоб боротися з надзвичайно великою кількістю кислих відходів, наш організм викидає в кров зайві вільні радикали. А вони закісляет і здорові клітини в тому числі. При зіткненні вільного радикала з негативно зарядженим іоном водню він перетворюється в молекулу води, т.о. нейтралізуючи.
Відповідаємо на частий питання: яку воду краще пити для здоров'я? Вона повинна бути лужною, її кислотно-лужний баланс не менше показника 7,5. Всі життєво важливі середовища мають слаболужну реакцію. наприклад, показник рН крові дорівнює 7,43. А зниження показника до 7,0 веде до коматозного стану і загибелі.
Клітини приступають до самолікування, коли в організмі спостерігається нейтральний pH.
- ОВП: окислювально-восстановітельнийпотенціал
Організм кожної людини живе і працює завдяки окислювально-відновним процесам. Електрони переходять і приєднуються за рахунок відновлення і окислення. Коли спостерігається позитивний ОВП, значить, окислення відбулося без переміщення електронів. Якщо окислювально-відновний потенціал менше 0, значить, відновлення відбувається з переміщенням електронів. Вода володіє зарядом «плюс» і «мінус». Коли у неї заряд позитивний, то вона мертва, віднімає нашу енергію. Якщо заряд негативний, то вода жива, і є енергетичним джерелом.
Кращий час для пиття води
Для дорослої людини нормою є приблизно 2 л рідини в добу. Тут важливо розуміти, що в 2 літра входить не вся випивається за добу рідина, а саме питна вода. газована вода, квас, чай, кава, сік не замінюють чисту воду. Норма у всіх людей індивідуальна. Все залежить від маси тіла, наявних хвороб, фізичної активності. Якщо вага перевищує норму, то і води потрібно пити більше. Важливим моментом є не тільки, яку воду ви п'єте, а й коли.
- Ранкова порція води
прокинувшись, важливо випити склянку води. І тільки через півтори години можна снідати. Тільки так восполнится недолік рідини, активізується і промиється система шлунково-кишкового тракту, і приготується до прийому їжі. Східні знахарі переконані, що випита натщесерце вода повинна стати таким же необхідним дією, як умивання і чищення зубів.
- Вода перед прийомом їжі
Для 30 хвилин до їжі потрібно випити воду. Так запуститься робота всього шлунково-кишкового тракту. Важливо пити перед прийомом їжі людям, які страждають різними патологіями шлунково-кишкового тракту, ожирінням, виразкою і т.п.
- Краще залишитися без їжі, ніж без води
Часто відчуття голоду плутають з почуттям спраги, адже ці почуття у людей приблизно однакові. До такого висновку прийшли люди, які страждають на ожиріння. Вони невірно розпізнавали сигнали, що йдуть від мозку. І плутали відчуття спраги з потребою в їжі. Ожиріння часто стає наслідком зневоднення.
- Після їжі пити чи не пити?
Під час їжі, яку воду можна пити? приймаючи їжу, не п'ють взагалі нічого. Між прийомом їжі і питвом потрібно почекати мінімум півгодини, ще краще не пити один годину.
- П'ємо перед сном
Коли ми спимо, то запаси води не заповнюються. Щоб нашому організму вистачило води до наступного прийому, потрібно випити її за півгодини до сну. Якщо є проблеми з нирками від рідини, то перед сном рідина не вживають. Всю норму води потрібно випити до 18 годин.
- Пити щоразу при появі почуття спраги
Яку воду можна пити? Чи не п'ють її в газованому вигляді і з добавками. Важливо вживати якісну чисту воду.
- перед тренуваннями
Рідина в організмі людини допомагає метаболізму. Під час силових вправ метаболічні процеси прискорюються. При цьому з потом йде і частина вологи. Не можна при фізичної активності допускати її дефіцит.
- Яку воду треба пити?
газована вода, чорний чай, кавові напої сприяють виведенню води з організму. Чашка зеленого чаю НЕ буде заміною питну воду і не заповнить нестачу рідини в організмі. Молочна продукція, супи, натуральні соки - тільки їжа. Вони не в змозі замінити чисту питну воду.