Як вода впливає на смак напоїв та їжі
Прагнучи побалувати рідних або здивувати гостей кулінарним шедевром, ми вибираємо найсвіжіші і якісні продукти. При цьому мало хто з нас замислюється про якість води, на якій все буде готується, вважаючи її допоміжним інгредієнтом.
цілком даремно. бульйон, зварений на жорсткій, неякісної воді не порадує ароматом і прозорістю. Овочі будуть варитися довше і не віддадуть всі свої «корисності». А якщо в такій воді замочити бобові - результат буде практично нульовий: квасоля, горох, сочевиця все одно будуть варитися довго.
Не варто забувати про температуру води. М'ясо і овочі для бульйону кладуть в холодну воду, поступово її нагріваючи. Сильно вирувати бульйон не повинен, інакше не отримає бажану прозорість і, звісно, не варто додавати в нього холодну воду в процесі варіння: сильно ризикує постраждати смак готового блюда.
Правильна вода для кави
Сам кави - головний, але не єдиний інгредієнт напою. Заваривши ароматні зерна неякісною водою, ви просто знищуєте їх смак. На жаль, в повсякденному побуті про це мало хто замислюється. Чому ж вплив води на смак кави Так багато?
Вона не просто розчиняє каву. Її основне завдання - витягнути з зерна весь можливий смак і аромат. Це можливо, тільки якщо вода для напою абсолютно чиста і не містить сторонніх смаків і запахів.
Ідеальна вода для кави повинна відповідати таким показникам:
- Кальцієва твердість не перевищує 65-67 мг / л. Повністю кальцій виключати не можна, він надає напою необхідну щільність. Але занадто велике його зміст відкладеться на деталях кавомашини, що в кінцевому підсумку вплине на смак кави.
- Лужність - в межах 35-40 мг / л.
- Ідеальна мінералізація води - 60-75 мг / л розчинених частинок.
- рН - 7,0
Вкрай небажана для приготування кави водопровідна вода.
По-перше, через велику кількість домішок і жорсткості. А по-друге, в ній міститься хлор, зовсім непотрібний в нашому напої.
Дистильована вода теж не вдалий варіант. Будь-якому сорту кави властива деяка кислинка. Через малу кількість розчинених частинок, дистильована вода витягне її всю і вийде напій: «сильно на любителя».
Як температура води впливає на каву?
Заварюють його гарячою водою в 93-95 градусів. Саме така температура максимально розкриває смак і аромат кави. А ось пити рекомендують при температурі 50-65 градусів. У цей момент у вашій чашці розкриваються всі смакові нотки будь-якого сорту.
Вплив води на смак чаю
Чай - хороший сам по собі і для розкриття його смаку потрібен тільки нейтральний розчинник. Китайські майстри чайної церемонії вважають, що для приготування ідеального напою потрібні три компоненти: води, знання майстра і чайний лист. Зауважте: вода стоїть на першому місці. Ідеальна вода для чаю прозора, чиста і дуже м'яка. На думку фахівців, тільки м'яка вода в повній мірі розкриває аромат і смак листа, активізує його цілющі властивості. Окріп для заварювання обов'язково беруть «молодий». В довго кипіла воді підвищується вміст солей.