Якої температури повинна бути питна вода
Немає однозначної відповіді на питання про те, яка найбільш сприятлива температура питної води - прохолодна, злегка тепла або гаряча. Адже це залежить від потреб організму і різних зовнішніх факторів.
У літню спеку ми страждаємо від сильної спраги, і нам дуже хочеться пити тільки холодну воду. Це допомагає відчути прохолоду. взимку, коли на вулиці мороз, приходячи в теплий будинок з вулиці, кожному хочеться гарячого чаю, щоб зігріти організм. Під піднімається теплий пар хочеться підставити обличчя, щоб насолодитися обволакивающим теплом.
Насправді наш організм погано сприймає і холодну, і гарячу рідину. Найкраще підходить вода, має близьку до кімнатної температуру. Ідеальний варіант - повна відповідність з температурою тіла людини. Саме така рідина принесе максимальну користь. Це один з найбільш вірних варіантів відповіді, якої температури повинна бути питна вода.
Корисні властивості теплої води полягають в наступному:
- При її вживанні організм за більш короткий час насичується вологою, клітини вбирають її набагато швидше;
- Наближена до температури тіла людини вода сприяє більш ефективному травленню. Краще перетравлюються важкі і жирні продукти, прискорюється метаболізм і поліпшується процес кровообігу. Тому мінімальна температура питної води, вживається разом з їжею, не повинна бути низькою;
- Сприяє зниженню ваги за рахунок притуплення відчуття голоду;
- В результаті досліджень було доведено, що така вода допомагає при спазмах і виникненні різних больових відчуттів. Це властивість використовують спортсмени і люди, регулярно переносять фізичні навантаження;
- Після пробудження щоранку рекомендується пити теплу воду. Стакан рідини допоможе відновити її втрату за ніч. Людина відчуває себе більш бадьорим і енергійним.
Чи шкідливі холодні напої?
Холодні напої не рекомендується вживати під час їжі. Це один з найбільш шкідливих для здоров'я спосіб. Такий рідиною протипоказано запивати висококалорійну, жирну їжу. З приводу температури питної води ГОСТ не встановлює норми, але для збереження здоров'я потрібно слідувати рекомендаціям фахівців.
Чим холодна вода може нашкодити:
- Коли людина п'є холодну рідину, притупляється відчуття насичення. В результаті можна з'їсти набагато більше їжі. Голод стає гострішим, і людина його задовольняє великою кількістю їжі. Температура питної води повинна бути досить високою, щоб цьому запобігти;
- При попаданні холодної рідини в травну систему травлення порушується. Клітини насичуються рідиною, близькою по температурі з температурою тіла. Холодна вода перешкоджає засвоєнню їжі, яку організм відкладає. Це сприяє збільшенню маси тіла, накопиченню під шкірою жирових відкладень. Жирна їжа в поєднанні з холодною рідиною є невідповідною для організму людини субстанцією. жир твердне, що перешкоджає його засвоєнню. З тіла він не виводиться.
раніше вважалося, що найкраще втамувати спрагу виходить за допомогою прохолодних напоїв. Але це поширена помилка. Це доведено великою кількістю досліджень. Одна група людей пила прохолодну воду, інша - теплу. Учасники другої групи наситились меншим об'ємом рідини і за короткий термін у порівнянні з учасниками першої.
Вживання прохолодних напоїв сприяє охолодженню організму, який перегрівся. Але це ще не вся правда. Адже охолодження настає на короткий час. Організм після швидкого охолодження намагається зігрітися, виробляє тепло. Тіло знову нагрівається, і поновлюється почуття спраги. Чим більше прохолодних напоїв ми п'ємо, тим більше сильна спрага з'являється знову. Температура холодної питної води, вживається в спеку, не повинна бути занадто низькою. Навіть в влітку рекомендується пити злегка теплу рідину.
Якщо є бажання випити холодного, це рекомендується робити окремо від вживання їжі - через годину після або за годину до. Таким способом рідина не зашкодить процесу травлення і метаболізму. Оптимальна температура питної води та, яка близька до температури людського тіла.