Так чи небезпечно повторне кип'ятіння води?

небезпечно повторне кип'ятіння води

Вода - предмет багатьох суперечок і дискусій. Їй приписують цілющі, часом навіть чудодійні властивості. З її допомогою лікуються, худнуть, омолаживаются і ворожать. Її магічна здатність перебувати в трьох різних станах, змушує говорити про всіх видах можливих змін, що відбуваються з нею. Іноді це призводить до виникнення міфів, які не мають нічого спільного з реальністю.

Розвінчуємо міфи

аргументів, говорять про шкоду повторного кип'ятіння води сьогодні більш ніж достатньо. Ви їх можете вислухати в повчальною бесіді зі старшим поколінням або від подруги, яка «все прогугліла». А що кажуть хіміки? Чому не можна двічі кип'ятити воду?

  • міф 1

Кип'ятіння призводить до підвищення концентрації важкої і напівважкої води, що робить її непридатною для вживання.

спочатку розберемося: що таке важка вода. Вона містить дейтерій - важкий ізотоп водню і її формула D2O. Невелика кількість її міститься в будь-якому об'ємі рідини. Оскільки температура кипіння важкої D2O і напівважкої HDO трохи вище, ніж у звичайної води, її кількість збільшується з випаровуванням Н2О. Але збільшення це так не значно, що, на думку вчених, говорити про це не доводиться. Навіть якщо ви вип'єте склянку важкої води в чистому вигляді, навряд чи це заподіє хоча б невеликий шкоди організму. Отримати ж D2O в пристойному обсязі можна тільки шляхом промислової ректифікації.

  • міф 2

При повторному кип'ятінні підвищується концентрація мінеральних солей. Що робить воду небезпечною.

У воді дійсно містяться солі і їх кількість з випаровуванням Н2О збільшується. але, по перше, початкове їх зміст строго регламентується. А по-друге, кілька разів прокип'ятивши воду, ви отримаєте насичений розчин, в якому солі почнуть випадати в осад. Ви можете побачити їх в якості накипу на стінках чайника. Варто відзначити, що деякі з цих солей просто необхідні людському організму. люди, проживають в місцевостях, де дуже «м'яка» вода страждають від раннього випадання зубів і ламкості кісткової тканини. Не варто, звісно, додавати накип в чай, але і особливо побоюватися нічого.

  • міф 3
Читайте в наступній статті:  Як можна швидко схуднути за допомогою лимонної води?

При кипінні активний хлор вступає в реакцію з органічними речовинами і утворює отрути, отруюють організм.

Цей аргумент з'явився на світло в той момент, коли почали додавати хлор в наші водогони. Для початку згадаємо, що хлор леткий. Якщо ви просто підігрієте воду і залишите ємність на деякий час, він «вилетить» звідти без сліду. Пряме ж призначення хлору - придушити патогенну органіку, і цей процес ми завершуємо шляхом кип'ятіння. Пити воду з-під крана в сирому вигляді, звісно, не варто. Крім реальної небезпеки і неприємного смаку, вона сушить і стягує шкіру, але це вже питання про інше.

Якщо ви вживаєте в їжу очищену або демінералізований воду, цей міф взагалі не має до вас відносини. Існує ще безліч «залізних» аргументів про шкоду повторного кип'ятіння.

Ми розглянули три найвідоміших і поширених. Підводячи підсумок, можна сказати, що немає нічого страшного в цьому процесі. Мова йде тільки про початковій якості води: якщо в ній присутні неприпустимі органічні або будь-які інші домішки, вона не може вживатися в їжу

1 думка про “Так чи небезпечно повторне кип'ятіння води?

  1. Вадим Відповісти

    з'ясувалося, що повторне кип'ятіння води не таке невинне дію, як здавалося раніше. так, за словами лікарів, воно загрожує небезпечними наслідками для здоров'я.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *