Скільки води потрібно пити вагітним у другому триместрі
У період від тринадцятої до двадцять восьмого тижня протікання вагітності плід жінки активно розвивається, і в самому організмі дівчини відбуваються зміни - поліпшується метаболізм. Необхідно багато рідини, так як перетворення навколоплідних вод виповнюється з інтервалом о третій годині.
Але важливо розуміти, що після двадцятого тижня в зв'язку з перерахованими вище явищами, можуть виникнути проблеми з функціонуванням нирок, вода в організмі застоюється, відповідно часто у дівчат на другому триместрі з'являються набряклості.
Набряки це не є добре. Як правильно, на даному терміні вони можуть з'являтися через ускладнення вагітності, зване гестозом. Існує безліч концепцій відродження гестозу, всі вони пояснюють тільки частина симптомів. Питання виникнення гестозу досі залишається невирішеним, але в основному, це відбувається через порушення роботи нирок. Дане порушення веде за собою погані наслідки як для матері, так і для майбутньої дитини. При виявленні даного ускладнення, слід вести щоденник вживання води і стежити за кількістю виділень у вигляді сечі.
Щоденник важливо вести не тільки жінкам, володіє захворюванням, це важливо для всіх вагітних - для того щоб стежити за своїм організмом і здоров'ям дитини.
Скільки потрібно пити води вагітним ?
У другому триместрі лікарі не раджу пити багато рідини. Часто у дівчат виникають труднощі з набряклість при надлишку води в організмі, тоді обсяг варто зменшити. Але все це індивідуально, і при прийнятті будь-яких рішень слід порадитися з лікарем.
Однак недолік води також не є нормою.
Так як при розвитку плода, матка представника жіночої статі змінюється, тим самим змінюється положення органів, виводять сечу. відповідно, при споживанні недостатніх обсягів рідини, в організм жінки можуть легко потрапляти інфекції і порушитися виділення сечі.
Небажаним зменшення споживання рідини є в момент, коли у вагітної виявляються такі хвороби як цукровий діабет або варикозне розширення вен.
Скільки води потрібно пити вагітним в третьому триместрі
Пити рідину вагітним важливо і в третьому триместрі, однак її обсяг варто трохи зменшити. Що стосується того, скільки води пити вагітним с 28 тижні до 40 - цей показник варіюється від одного до півтора літра води в день.
Чим ближче до пологів, тим кров жінки стає густішим і відбувається її згортання. Так організм готує жінку до пологів, щоб при даному процесі вагітна не втрачала багато крові.
На третьому триместрі у дівчини спостерігається різко виражена набряклість шкіри, супроводжується зблідненням, зменшенням еластичності, відчуттям тестоватості при пальпації або ж набряклість ніг. Дані відхилення можуть зароджуватися від надмерного кількості рідини в організмі. Чим ближче до пологів, тим більше тіло збирає і зберігає рідини, для того щоб народивши, дівчина могла добре відновитися і мала якийсь запас для цього.
На останніх триместрах вагітності, в крові підвищується кількість нейропептідних і пептидного гормону паравентрикулярного ядра гіпоталамуса, відповідального за підтримки в матці потрібної кількості вологи. відповідно, набряки існують не тільки при нестачі води, але і при його надлишку.
Щоб не було труднощів з сечогінною системою і з нирками, слід спостерігатися у лікаря, та щоденник новин, переглянувши який лікаря буде легше стежити за що відбувається патологією. У щоденник варто записувати обсяг споживаної рідини в добу, і це, скільки було виведено з організму. Дане спостереження допоможе вам стабілізувати функціонування організму і плода.
Також щоденник допомагає жінці бути більш відповідальною, і чітко стежити ха тим, що вона вживає і в яких кількостях.
Важливо вживати достатню кількість рідини і стежити, щоб не відбувалося надлишку водою або нестачі обсягів рідини. від того, з якою серйозність ви підійдете до цього питання залежить ваше майбутньої здоров'я і здоров'я дитини.
Іноді недолік або надлишок рідини визначають і іншим способом, але ймовірність його точності не велика, так як він заснований на суб'єктивній думці жінки. вона викладає, що, якщо, сеча дівчата темна - варто збільшити споживання рідини, якщо світла, то ви п'єте занадто багато води. Нормою вважається солом'яний колір сечі.
Як правильно вживати воду під час вагітності
Дівчина під час носіння плоду, повинна обов'язково бути на обліку у лікаря і притримувати його вказівок, так кожен організм індивідуальний.
Однак існують загальні поради для вагітних про те, як правильно пити воду:
- Розраховуйте денну норму води. Складіть приблизний графік вживання води протягом дня. Після його створення, роздрукуйте і повісьте на значуще місце. І кожен раз, при вживанні склянки води або певного обсягу – закреслюйте квадратики в вашому графіку, з позначкою про те, який обсяг був випитий і в який час доби. Так ви будете стежити за потрібною кількістю випитої води протягом дня.
- Випивати воду певними порціями, проміжок між прийомами - півтори-дві години
- Краще пити воду маленькими ковтками
- Бажано мати при собі пляшку води.
Скільки води в день вагітної варто вживати?
дівчина, виношуючи плід, повинна вживати в своєму денному раціоні півтора-два літри води в день. При цьому важливо дотримуватися всі вищевказані правила споживання рідини. Це допоможе стежити за тимчасовим прийомом рідини і не перенасичуватися нею. Вживання води маленькими ковтками допомагає тілу зрозуміти, що в нього надійшла рідина і організм наповнився водою.
інші напої, доступні для вживання вагітним
Вагітній дівчині не варто вживати такі напої:
- Вода без ароматизаторів і смакових добавок
- Вода з-під крана заборонена, так як її склад і витоки всім відомі
- Важливо відкидати напої, містять вуглекислий газ, негативно впливає на життєдіяльність жінки і її майбутньої дитини.
Вагітна жінка повинна вживати якісну очищену воду, а також можливе вживання таких напоїв:
- Компот без цукру
- Свіжий
- Відвари із шипшини і з інших трав
- Морзе
- соки (але небагато).
Вагітна жінка відповідає за здоров'я не тільки своє, але і своєї майбутньої дитини, тому їй варто уважно ставиться до споживаної їжі і напоїв. До рідин, які не варто вживати під час вагітності відносяться і такі:
- Зелений і чорний чай
- напої, включають кофеїн
У таких напоях великий вміст кофеїну, порушує функціонування нервової системи, що може призвести до передчасних пологів або викидня.
- алкоголь
- Газовані напої, або напої, включають консерванти, барвники та інші шкідливі речовини
- консервовані напої
Вода зі збалансованим мінеральним складом - потрібні компонент в житті будь-якої людини, а тим більше дівчата, виношує новий організм. Важливо стежити за вживанням води, вести щоденник, так як чиста рідина сприяє хорошому функціонуванню всього тіла, окремих органів і систем, надає енергію вам і вашій майбутній дитині.